Znojmo vstoupilo do finále EBEL prohrou v Salcburku

Salcburk - Hokejisté Znojma prohráli úvodní finálový zápas mezinárodní ligy EBEL v Salcburku 2:4. Hosté dokázali v závěrečné třetině dotáhnout dvoubrankovou ztrátu, následně ale dostali od obhájců titulu další dva góly. Finálová série na čtyři vítězství pokračuje v neděli ve Znojmě.

Hokejisté Znojma
zdroj: ČTK/APA/ autor: Reinhard Eisenbauer

První branka padla až po polovině zápasu, jenže Salcburk pak za necelé dvě minuty přidal i druhou. Znojmu vyšel nástup do třetí třetiny, hosté po Šedivého teči rychle snížili a v 51. minutě volný Podešva vyrovnal. Domácí ale kontrovali využitou přesilovkou a v závěru poslali při znojemské power-play puk do prázdné branky.

Salcburk - Znojmo 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky: 34. Ledin, 36. Heinrich, 54. Trattnig, 59. Hughes - 42. Šedivý (Trivino, Yellow Horn), 51. Podešva (Biro, Číp).