Znojemští hokejisté válí, v EBEL vyřadili Linec a ve finále je čeká Solnohrad

Linec - Hokejisté Znojma pokračují v historickém tažení mezinárodní EBEL a úspěšnou sezonu ještě vylepšili postupem do finále. Na ledě Lince vyhráli šestý zápas 5:2 a semifinálovou sérii ovládli poměrem 4:2.

Fanoušci hokejového Znojma
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

K rozhodující čtvrté výhře Orli vykročili dvěma góly v úvodní třetině, o které se v rozmezí tři minut postarali Tomas a Podešva. Tomas pak v prostřední části hry zvýšil na 3:1 a góly Puchera a Šedivého v závěru utkání vítězství zpečetily.

Ve finále se Znojmo utká s dalším rakouským soupeřem, v šestém utkání slavil postup i Solnohrad. Tým Red Bullu, jehož dres obléká český obránce Zdeněk Kutlák, porazil Villach 2:1. První finálový zápas je na programu 1. dubna.

Linec - Znojmo 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. a 53. Kozek - 5. Tomas (Rehuš, Pucher), 8. Podešva (Trivino, Yellow Horn), 30. Tomas (Pucher, Bořuta), 49. Pucher, 59. Šedivý (Yellow Horn, Trivino). Konečný stav série 2:4.