Buly - debata expertů

Zlín prohrál v Přerově, přesto ovládl přípravný Zubr Cup

Praha - Hokejisté Zlína v závěrečném utkání Zubr Cupu prohráli na ledě pořádajícího Přerova 3:4 v prodloužení, přesto ovládli se sedmi body turnaj. Přerov se díky vítězství posunul na druhé místo. Zlínští Berani předtím vyhráli nad Znojmem 5:2 a nad pražskou Slavií 4:0.

Radující se zlínští hokejisté
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Zlín měl duel s prvoligovým Přerovem dobře rozehraný. V polovině úvodního dějství jej dostal do vedení Popelka a v 15. minutě zvýšil Oldřich Horák. Ještě před první pauzou sice snížil Koblar, ale ve 47. minutě vrátil hostům dvoubrankový náskok Honejsek. Novotný s Navrátilem však vynutili prodloužení a v čase 64:08 rozhodl Kratochvíl.

Třinec zahájil Rona Cup v Trenčíně výhrou nad Žilinou 4:3. Oceláři vstoupili do utkání lépe a vedli díky Hrňově brance, ale stav rychle otočili Ondruš s Konečným. V 16. minutě smazal ztrátu Irgl, Žilině sice vrátil ve druhém dějství vedení Martindale, obrat ve prospěch Ocelářů ale zařídili Martin Růžička a Petružálek.

Mistrovská Kometa Brno zvítězila nad extraligovým nováčkem Duklou Jihlava 3:1. V první třetině dostali Kometu do dvoubrankového náskoku Hynek Zohorna s Dočekalem, v druhé třetině snížil Kajínek a v závěrečné power play pečetil výhru Brna Štencel.

V souboji dvou účastníků Ligy mistrů vyhrál Liberec nad Hradcem Králové 4:1. Na vedoucí branku Jelínka z první třetiny ještě odpověděl ve 26. minutě obránce Filip Pavlík, ale Bílí Tygři vzápětí získali díky Bakošovi a Lukáši Krenželokovi dvoubrankový náskok a ve 47. minutě se prosadil podruhé v zápase Jelínek.

Mladá Boleslav v přípravě přehrála Litvínov 5:2

Mladá Boleslav oplatila doma Litvínovu úterní porážku z jeho ledu 3:4 a vyhrála 5:2. Verva sice vedla od třetí minuty po trefě Jánského, stav ale otočili Martin Látal s Klepišem a na vyrovnání Františka Lukeše odpověděli ještě v úvodním dějství Pavel Kousal s Lukášem Pabiškou. Výhru Bruslařského klubu ještě potvrdil v 53. minutě Žejdl.

Plzeň vyhrála v Chomutově 4:1 a do vedení ji dostal hned po 32 vteřinách Gulaš. Na konci první třetiny sice vyrovnal Jan Havel, ale duel rozhodl trefami ve 22. a 35. minutě Indrák. Výsledek ještě dovršil v závěrečném dějství David Sklenička.

Výsledky přípravných hokejových zápasů:

Bílí Tygři Liberec - Hradec Králové 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 13. a 47. P. Jelínek, 28. Bakoš, 29. L. Krenželok - 26. F. Pavlík.

BK Mladá Boleslav - HC Litvínov 5:2 (4:2, 0:0, 1:0)
Branky: 11. M. Látal, 17. Klepiš, 19. P. Kousal, 20. L. Pabiška, 53. Žejdl - 3. Jánský, 18. F. Lukeš.

Piráti Chomutov - Škoda Plzeň 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 20. J. Havel - 22. a 36. Indrák, 1. Gulaš, 47. D. Sklenička.

Kometa Brno - Dukla Jihlava 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 6. H. Zohorna, 14. Dočekal, 60. Štencel - 28. Kajínek.

Oceláři Třinec - MsHK Žilina 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Branky: 2. Hrňa, 16. Irgl, 56. Martin Růžička, 56. Petružálek - 4. Ondruš, 6. R. Konečný, 37. Martindale.

Zubr Přerov - Berani Zlín 4:3 v prodloužení (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 20. Koblar, 49. M. Novotný, 59. Navrátil, 65. Kratochvíl - 10. Popelka, 15. O. Horák, 47. Honejsek