Buly - debata expertů

Zlín odvrátil první mečbol Slavie, Liberec potřetí porazil Plzeň

Zlín - Hokejisté Zlína po střeleckém koncertu porazili v pátém čtvrtfinále play-off extraligy Slavii Praha vysoko 8:3, čímž odvrátili první mečbol soupeře a v sérii na zápasy prohrávají 2:3. V týmu Zlína se blýskl hattrickem útočník Ivan Rachůnek. Zápas nevyšel brankářům Slavie Robertu Slipčenkovi, kterého po čtvrtém gólu vystřídal Dominik Furch. Hokejisté Liberce vyhráli na ledě Plzně 3:2 a od postupu do semifinále je dělí už pouze jediná výhra. Severočeši dokázali v sérii jako první vyhrát na ledě soupeře. O svém překvapivém postupu na úkor vítěze základní části může Liberec rozhodnout v sobotu v šestém utkání doma od 18:10. Informace najdete také na serveru hokejživě.cz.

Odložený pátý čtvrtfinálový zápas mezi hokejisty Vítkovic a Sparty, který byl ve středu ukončen už po pěti minutách kvůli úmrtí diváka, lépe zvládli domácí a po vítězství 2:0 vedou v sérii 3:2. Vítězný gól dal v 22. minutě Treille, při sparťanské hře bez brankáře pečetil skóre Štefanka. Série pokračuje v sobotu v Praze.