Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
The Elements

Zlín neuspěl s odvoláním, Veselý proti Brnu nenastoupí

Praha - Zlín se definitivně musí obejít v pátém finále proti brněnské Kometě bez nejlepšího střelce play-off hokejové extraligy Ondřeje Veselého. Klub neuspěl s odvoláním a disciplinární komise útočníkovi potvrdila za faul ve čtvrtém utkání trest na dva zápasy. Přímý přenos utkání Zlín - Brno sledujte dnes od 18:00.

Ondřej Veselý
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

Zlín vede v sérii o titul nad Kometou 3:1 a dnes večer na domácím stadionu může pohár pro mistry převzít. Veselý k dosavadním výsledkům beranů v play-off přispěl osmi góly a pěti asistencemi, což ho řadí na druhé místo produktivity celého play-off. Disciplinární trest ve čtvrtek dostal za to, že ve třetí třetině úterního duelu krosčekoval zezadu na mantinel brněnského obránce Michala Kempného.

V utkání obdržel za zákrok dvouminutový trest a také osobní na deset minut. Zlín svazu odvolání proti dvouzápasovému trestu odůvodnil tím, že se Kempný zachoval "nešikovně, dalo by se říci, že i úmyslně" a že Veselý "nestačil zareagovat na náhlou změny směru jízdy protihráče". Disciplinární komise se s tím neztotožnila.

"Již po přechodu modré čáry hráč nejevil snahu hrát kotouč, ale po zřetelném zpomalení se dostal za záda protihráče, který nemohl v rohu kluziště pokračovat ve směru jízdy, ale musel přibrzdit, aby mohl nastřelený kotouč převzít," uvedla v prohlášení s tím, že Veselý se na střet připravoval už před brankovou čarou. "Při zákroku rovněž nešlo o běžné dohrání tělem, nýbrž o zjevné přistrčení protihráče rukama v nebezpečné vzdálenosti od mantinelu," konstatovala komise.

Je nám líto, video expirovalo.
Faul Veselého na Kempného
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy