Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín Evropské ligy UEFA

Zlín je stále bez bodu, naprázdno vyšel i s Vítkovicemi

Ostrava - Mistrovský Zlín nezabral v nové sezoně ani na čtvrtý pokus a po prohře 2:3 ve Vítkovicích je stále bez jediného bodu. O další porážce zlínských hokejistů v Ostravě navíc rozhodl jejich vlastní odchovanec Petr Šenkeřík. Domácí naopak svůj výborný start do sezony potvrdili čtvrtou výhrou v řadě.

Vítkovice - Zlín
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Už začátek nevěstil pro Zlín nic dobrého. Svačinovu příležitost z druhé minuty ještě přestál, pak sice ubránil vítkovickou přesilovku, ale sotva se Tesařík vrátil do hry, nepokrytý Svačina nadvakrát přehodil ležícího Horčičku. Mistr si zkraje sezony se štěstím netyká a ještě viditelnější to bylo během jeho první přesilovky. Leška a spol. dvě minuty intenzivně obléhali Šindelářovu klec, maximem však byla tyčka prázdné brány nastřelená Leškou snad ze dvou metrů. Hosté ale na ledě slušně sehranou přesilovku hokejově našli a zlepšený výkon korunoval v 15. minutě Leška, který obkroužil bránu, neukvapil se a ve vhodný moment bekhendem zavěsil nad Šindelářovu vyrážečku.

Těžiště zápasu se vrátilo do středního pásma, které oba celky zpevnily v úmyslu nedostat druhou branku. Pak sehrály klíčovou roli nutně přesilovky. Vítkovický Roman při hře pět na čtyři zazvonil na tyčku. Nervy na uzdě v půlce utkání neudržel zlínský veterán Leška, ohnal se po Vandasovi a domácí jeho exces potrestali v početní výhodě díky Hunovi, který po tradičním signálu a Romanově přihrávce zpoza brány z voleje zamířil pod břevno.

Hosté odhodili zábrany a závěr druhé části odehráli aktivně, ale vyloženou možnost si nevytvořili a pološance Balaštíka nebo Ondráčka Šindelář zlikvidoval. Domácí znovu udeřili v početní výhodě. Během přesilovky pět na tři zmařil jasný gól Horčička Romanovi, ale už v klasické přesile skóroval od modré čáry zlínský odchovanec Šenkeřík.

Mistr ovšem zareagoval rychle a Tesaříkovou dělovkou pod břevno i on využil svou přesilovku. Na body to ale ani dnes nestačilo. Kouč Rostislav Vlach ještě v závěru zkusil power play a v posledních sekundách se k nebezpečné teči dostal Holík, ale Šindelář odolal.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Svačina (Zíb, Roman), 31. Huna (Roman, Svačina), 50. Šenkeřík (Burger) - 15. Leška (Balaštík, Žižka), 53. Tesařík (Holík, O. Veselý). Rozhodčí: Homola, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 5209.

Vítkovice: Šindelář - Šenkeřík, Stehlík, Zíb, Klok, Čerešňák, Štencel - Olesz, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, E. Němec, Kolouch - Vandas, M. Hlinka, P. Zdráhal (23. Šedivý). Trenéři: Oremus a Šimíček.

Zlín: Horčička - Marušák, Valenta, Matějíček, Žižka, Tesařík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Okál, Fořt, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík.

Roman Šimíček (Vítkovice): "Vyrovnané utkání, byl to spíše boj než hokej. Z naší strany vydřené tři body. Stálo nás to hodně sil, protože už jsme se vydali v pátečním utkání v Třinci. O to více nás to těší, hlavně, že jsme proměnili dvě přesilovky."

Juraj Jurik (Zlín): "Bylo to docela vyrovnané utkání. Domácí ale byli produktivnější a lepší v přesilových hrách, které rozhodly. My se delší dobu potýkáme s koncovkou. Kdybychom dnes měli větší potenci, na body jsme dosáhli. Herně to nevypadá nejhůř, ale od zápasu v Olomouci, který jsme prohospodařili, se nemůžeme chytit. Někteří hráči začali hrát, co po nich nechceme. Musíme začít od malých věcí, chybí tomu taková zarputilost. Dneska tam nějaký náznak byl a věříme tomu, že se to bude jen zlepšovat."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy