Následuje
La Diagonela Engadin

Zlepší se hra mladíků v dalším utkání? Reprezentanty čekají Švédové

Po úvodní výhře nad Finskem (3:1) čeká českou reprezentaci druhé utkání předposledního turnaje Euro Hockey Tour proti Švédsku. Výběr Tre Kronor si pro změnu poradil se sbornou v Jaroslavli, kde zvítězil těsně 2:1. V české brance se tentokrát představí Dominik Furch. Přímý přenos utkání Česko – Švédsko sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz od 14 hodin.

Joakim Lindström a Andrej Nestrašil
zdroj: ČTK/AP autor: Anders Wiklund

"Švédové už tam mají nějaké posily z NHL a bude to trošku jiné mužstvo, než jsme zatím na Euro Hockey Tour viděli, ale silné mužstvo měli už loni na Českých hrách. Pomalu to doplňují, plusem pro ně určitě je i výhra nad Ruskem. My však věříme, že přes některé změny v sestavě budeme na Švédy připravení," řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček.

Pavla Francouze, jenž vychytal čtvrteční výhru 3:1 nad Finy, nahradí v brankovišti Dominik Furch. Do hry se dostanou i někteří další hokejisté ze široké soupisky. Přes dva vstřelené góly Finům z holí Filipa Zadiny a Dmitrije Jaškina rostou ze strany trenérského štábu také nároky na mladé útočníky ze zámoří. Hlavní kouč Josef Jandač po utkání naznačil nespokojenost s některými aspekty jejich hry.

"Chtěli bychom, aby přeskočili už do toho dospělého hokeje. A tyhle zápasy to ukážou. Takové ty ztráty ve středním a obranném pásmu, na tom musíme zapracovat, i když to pro ně byl první zápas v seniorské reprezentaci," podotkl Špaček.

"Premiéru mají za sebou a teď je jen na nich, kam se posunou dál. Po té taktické stránce na nich musíme každopádně zapracovat, aby byli připravení na velký hokej. Teď je to pořád ještě sranda, ale na šampionátu už to taková sranda nebude," zdůraznil bývalý vynikající zadák.

MS v Dánsku začne za dva týdny a zlepšení by trenéři rádi viděli v mnoha ohledech od celého týmu. "Nehráli jsme dobře střední pásmo a měli jsme hodně vyloučených, na čemž si myslím, že se mladí hráči docela podíleli. Také jsme měli dost chyb v obranném pásmu, a když jsme se na zápas zpětně koukali, tak to nebylo nejlepší. Kdyby Finové proměnili pár šancí, zápas mohl vypadat úplně jinak," připustil Špaček.

Ohledně dalších možností a změn v sestavě pro zápas se sbornou nechtěl předbíhat. Není tedy zatím zřejmé, zda trenéři využijí Martina Frka, útočníka Detroitu, který už dorazil za týmem.

"Uvidíme, jak to bude vypadat dál, včetně případného Martinova využití. Připojil se teď k nám, půjde si zabruslit a ještě určitě hrát nebude, ale uvidíme, v jakém stavu bude případně pro nedělní utkání. Necháváme to otevřené a domluvíme se s ním," uvedl Špaček.

Oba týmy spolu svedly před rokem v rámci domácího turnaje EHT v Českých Budějovicích dvanáctigólovou přestřelku, v níž zvítězil Jandačův výběr vysoko 8:4. Švédové poté v listopadu kontrovali na Turnaji Karjaly výhrou 5:3, v prosinci na turnaji Channel One Cup ale uspěli Češi 4:1.

Ve druhém sobotním utkání se od 18:15 utkají Rusko a Finsko. Sborná může v případě dalšího neúspěchu přijít o první místo v tabulce EHT. Vede s devíti body, jenže Češi ztrácejí jen bod a třetí Finsko jich zatím nastřádalo sedm.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy