Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Zlatá trenérská sestava v čele s Rulíkem pokračuje

Titul z domácího světového šampionátu vedení Českého hokeje přesvědčilo o tom, že celek vedený Radimem Rulíkem odvádí s reprezentací skvělou práci. I proto stávající realizační tým na národní střídačce pokračuje i v další sezoně.

Brzy devětapadesátiletý Rulík převzal národní tým před necelým rokem po odvolání finského trenéra Kariho Jalonena a podepsal dvouletou smlouvu s opcí. U mužstva s ním zůstávají v rolích asistentů Marek Židlický, Tomáš Plekanec a Jiří Kalous i trenér brankářů Ondřej Pavelec. Pozici generálního manažera bude dál zastávat Petr Nedvěd.

Kalous pokračuje i přesto, že se před pár dny stal sportovním ředitelem extraligových Karlových Varů. "Věřil jsem, že by to neměl být žádný problém směrem k jeho práci pro národní tým," řekl k tomu Rulík serveru sport.cz.

Rulíkovi se podařilo dovést reprezentaci ke zlatu hned při své premiéře na MS v roli hlavního trenéra A-týmu. Na cestě za triumfem na domácím šampionátu v Praze a Ostravě mužstvo ani v jednom z deseti utkání neprohrálo v základní hrací době. V play-off zdolali čeští hokejisté postupně USA (1:0), Švédsko (7:3) a Švýcarsko (2:0).

Výkonný výbor schválil rovněž podobu realizačního týmu juniorské reprezentace, která bude na přelomu roku v Ottawě obhajovat bronzové medaile. Hlavním trenérem české dvacítky bude nadále Patrik Augusta, jenž má dál být k dispozici i jako skaut A-týmu. V této roli pracoval i během MS společně s trenérem pražské Sparty Pavlem Grossem.

V pozici asistenta trenéra bude pokračovat Robert Reichel, druhého asistenta Pavla Trnku však nahradí bývalý vynikající obránce Ladislav Šmíd. Trenérem brankářů zůstává Martin Láska, který bude spolupracovat s Pavelcem. Manažerem zůstává Otakar Černý.

Hlavním trenérem reprezentace do 18 let bude dál David Čermák společně s asistentem Jaroslavem Nedvědem. Roli asistenta trenéra bude u osmnáctky nově zastávat Radek Bělohlav. Na pozici trenéra brankářů budou alternovat Lukáš Mensator s Michalem Neuvirthem.

Nového hlavního trenéra má česká sedmnáctka, kterou povede František Ptáček s asistenty Milanem Plodkem a Richardem Žemličkou. Hlavní kouč se mění i u reprezentace do 16 let, kde povede trenérský štáb Marek Melenovský. K ruce bude mít asistenty Libora Procházku s Tomášem Andrýsem.

Hlavní trenérkou ženské reprezentace bude i nadále Kanaďanka Carla MacLeodová, v pozici generální manažerky pokračuje Tereza Sadilová.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články