Golf Time

Parahokejisté vzdorovali Korejcům více než před dvěma lety, přesto na úvod MS padli

Aktivní výkon, lepší než před dvěma lety na mistrovství světa v parahokeji, ale opět bez bodu. Čeští reprezentanti v Ostravar aréně stejně jako v roce 2019 (1:4) v duelu o bronz nestačili na Koreu, tentokrát 0:2. Favorizovaní Asiaté trestali z brejkových situací. Český tým čekají v našlapané skupině A ještě zítra Američané a v úterý Kanaďané.

Utkání v parahokeji mezi českou reprezentací a Koreou
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Korejci se ujali vedení ve 14. minutě, druhý gól přidali krátce nato v úvodu druhé třetiny. Žádná z 18 českých střel v brance neskončila. Domácí mužstvo přišlo do Ostravar Arény podpořit 2500 diváků, což je v současnosti maximální povolené množství.

"Chtěli jsme potěšit sebe a diváky, ale bohužel. Tým prodělává generační obměnu a je to obrovská zkušenost pro nováčky v týmu. Chyběl nám klid při rozehrávce i zakončení, a to rozhodlo. Korea ukázala svou standardní kvalitu. Jsou rychlí a silní, v soubojích nás přetlačili," prohlásil český kouč Jiří Bříza.