Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Zase nás srazila nedisciplína a další sestava bude plná změn, říká Pešán po Finech

I druhý zápas na Švédských hrách v Malmö prohráli čeští hokejisté v nastavení a neslo se poté v podobném duchu také hodnocení hlavního kouče Filipa Pešána. Ve čtvrtek proti Švédsku dotáhli nepříznivý stav 1:2 a neuspěli v prodloužení, dnes proti Finsku vedli po brance Radana Lence v čase 43:43 už 2:0, ale Seveřané zlomili duel na svou stranu v samostatných nájezdech.

Trenér hokejové reprezentace Filip Pešán
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Ludvig Thunman

"Myslím, že jsme opět zopakovali věc, která nás v negativním smyslu zdobila i minulý zápas, což je nedisciplína. Úplně zbytečně jsme soupeři předali iniciativu v zápasu, když jsme dlouhou dobu byli lepším týmem. Bohužel i tohle je nějaká charakteristika kluků nebo týmu, který není úplně zkušený. To vidím jako hlavní důvod toho, že jsme zápas ztratili," řekl Pešán.

"Jedno vyloučení bylo technické na buly, jedno v útočném pásmu po forčeku... Nemyslím si, že by to bylo z nějaké nedovednosti nebo speciálně pohybu. Kluci byli aktivní, chtěli se dostat na kotouče, někdy trošku nešťastně nebo možná nešikovně souboje hráli. Bohužel to není omluva, je to rozhodující věc, která nám zápas opakovaně prohrála," prohlásil Pešán.

V rozstřelu Češi neproměnili ani jeden z pěti nájezdů, rozhodl jediný úspěšný exekutor Vili Saarijärvi ve čtvrté sérii. "Byl velmi špatný led v závěru zápasu a pro obě strany to bylo stejné, proto většina hráčů volila střelu místo blafáku. Je to jen o provedení toho nájezdu, my jsme trefili dvakrát tyč, bohužel nám tam ani jeden gól nespadl, proto jsme prohráli," řekl Pešán s připomenutím tyčky Matěje Stránského a Michal Birnera v úvodních dvou sériích.

Je nám líto, video expirovalo.
Pešán o nájezdech: Kluci volili střely, není tu dobrý led

Oproti duelu se Švédskem udělal Pešán minimální změny v sestavě. Místo Davida Musila se zařadil do první obrany Filip Král a na pozici sedmého beka nastupoval Daniel Gazda. Čtvrtý útok místo Jana Ordoše, Dominika Lakatoše a Oscara Flynna vytvořili Matěj Blümel, Petr Kodýtek a debutant Filip Suchý.

"S kolegy jsem se shodl, že ponecháme tři útoky i ty dvě obranné dvojice, abychom netočili sestavou ze dne na den. Teď, až zjistím zdravotní stav hráčů, tak se shodneme na sestavě na zítra. Myslím si, že ta už bude plná změn," podotkl Pešán.

Výkon čtvrté formace, která hned po 81 sekundách díky Blümelově brance otevřela skóre, se mu líbil. "Zvládli to výborně. Jsou to v podstatě nováčci a mladí kluci, kteří hrají naši ligu. Popasovali se s tou rolí výborně, vstřelená branka budiž jen třešničkou na dortu, ale kluci odvedli i skvělou práci v oslabení. Myslel jsem, že třeba Matěj to ještě prodá do nějaké výhody pro nás, bohužel ale ti kluci odehráli skvělý zápas," řekl Pešán.

Podobně pochválil i obránce Krále, který po čtvrtečním debutu dostal větší prostor, i Gazdu, jenž se představil poprvé na prosincovém Channel One Cupu v Moskvě. "Je to stejné jako u čtvrtého útoku, odehráli výborný zápas, hráli do posledních minut důležité role. Ukázali, že v nich máme do budoucna velké hráče," podotkl Pešán.

Gólman Patrik Bartošák po vítězství na Karjale nad Švédskem 3:1 odchytal v Malmö oba duely a až v neděli dostane šanci Dominik Hrachovina, který v listopadu debutoval s čistým kontem proti Finsku při výhře 2:0.

"Já bych Patrika nebral na tento turnaj, kdyby nebyl ve hře o mistrovství světa. Potvrdil, že se umí koncentrovat na zápas, bohužel jsme mu nepomohli nějakou další vstřelenou brankou v zápase se Švédskem ani dnes. Ať je to upřímné, tak Patrik nevyhrál ani jeden z těch zápasů, což je pro jeho pozici negativní věc, ale odtrénoval a odchytal tady dobrý týden a jeho jméno figuruje dál mezi hráči, kteří by mohli být nominovaní na mistrovství světa," dodal Pešán.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy