Golf Time

Zacha rozhodl duel s Floridou. Na úspěchu Bostonu se podílel také Pastrňák

Ústřední postavou úspěchu Bostonu, který Floridu porazil 3:2 v prodloužení, byl Pavel Zacha. Český útočník utkání rozhodl vítězným gólem a asistencí. Jednu přihrávku si v duelu připsal také David Pastrňák. Radim Zohorna v duelu proti Anaheimu překonal gólmana Lukáše Dostála, prohru Pittsburghu 3:4 ale neodvrátil.

Pavel Zacha
zdroj: Reuters

Boston v repríze prvního kola jarních bojů o Stanley Cup nezačal dobře. Bruins v první třetině inkasovali dva góly a prohrávali 0:2. Kontaktní trefu v úvodu druhé části obstaral Brad Marchand a ve třetí dvacetiminutovce po souhře Zachy a Pastrňáka srovnal Charlie McAvoy.

Americký obránce celou akci před vyrovnávacím gólem nastartoval. V obranném pásmu posunul puk na Zachu, ten z první našel rozjetého Pastrňáka, jenž projel skrz útočnou třetinu a vyzval McAvoye k druhé trefě v ročníku.

Pilíř obranných řad Bostonu dvě minuty po své brance nešetrně trefil Olivera Ekmana-Larsona a poslal svůj tým do pětiminutového oslabení. V tom se Bruins ubránili velkému tlaku, z něhož Panthers vyprodukovali sedm střeleckých pokusů a dovedli zápas do prodloužení.

Nastavený čas v 64. minutě ukončil Zacha. Český centr sebral puk v obranném pásmu, zatáhl ho po pravé straně hřiště a střelou zápěstím rozhodl o osmé výhře Bostonu v sezoně. S šesti body za tři góly a tři asistence je brněnský rodák čtvrtým nejproduktivnějším Čechem v NHL.

"Dostali jsme se do úniku dva na jednoho, takže jsem přirozeně hledal možnost k přihrávce. Bránící hráč ale dobře vykryl prostor, takže jsem zkusil vystřelit. Jsem rád, že jsem to trefil pod vyrážečku, kde jsem viděl místo," popsal rozhodující moment Zacha, který byl zvolen druhou hvězdou zápasu.

Anaheim v zápase proti Pittsburghu přišel o brankářskou jedničku Johna Gibsona. Amerického gólmana po první třetině za stavu 1:1 vystřídal Dostál a ve zbytku utkání zlikvidoval 33 střeleckých pokusů.

Jediné dvě branky český gólman obdržel na přelomu druhé a třetí části. Nejprve ho prostřelil Jevgenij Malkin a na 3:2 pro Penguins v čase 41:25 zvýšil Zohorna. Český útočník po tlaku Penguins na brankovišti dorazil puk za bezmocného krajana a v pátém zápase v sezoně dal svůj druhý gól.

Anaheim vývoj zápasu zásluhou Masona McTavishe otočil na svou stranu. Dvacetiletý forvard nejprve srovnal na 3:3 a 13 sekund před závěrečnou sirénou v oslabení rozhodl o vítězství Ducks.

Dostál chytal s úspěšností přesahující 94 procent a dovedl svůj tým ke čtvrté výhře v ročníku. Obránce Radko Gudas odehrál 18 a půl minuty a byl třetím nejvytíženějším hráčem Anaheimu.

Výsledky NHL:

Boston – Florida 3:2 v prodl. (0:2, 1:0, 1:0  1:0)

Branky: 24. Marchand, 48. McAvoy (Pastrňák, Zacha), 64. Zacha  7. Barkov, 16. Reinhart. Střely na branku: 26:37. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. Zacha, 3. Marchand (všichni Boston).

Tampa Bay  Seattle 3:4 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0  0:1)

Branky: 14. Jeannot, 24. Barré-Boulet, 55. Hagel  13. Dumoulin, 14. Gourde, 16. Yamamoto, 63. McCann. Střely na branku: 36:44. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Yamamoto (Seattle), 2. Jeannot, 3. J. Johansson (oba Tampa Bay).

Philadelphia  Carolina 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Branky: 16. Tippett, 19. Hathaway  4. Noesen, 30. Bunting, 57. Teräväinen. Střely na branku: 28:33. Diváci: 15 569. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen (Carolina), 2. Tippett (Philadelphia), 3. Noesen (Carolina).

Pittsburgh  Anaheim 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)

Branky: 3. E. Karlsson, 40. Malkin, 42. Zohorna  44. a 60. McTavish, 9. Silfverberg, 32. Vatrano. Střely na branku: 42:27. Lukáš Dostál za Anaheim odchytal 40 minut, inkasoval dvě branky z 35 střel a úspěšnost zákroků měl 94,3 procenta. Diváci: 16 903. Hvězdy zápasu: 1. McTavish, 2. Dostál (oba Anaheim), 3. Malkin (Pittsburgh).

Vegas  Montreal 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1  0:0)

Branky: 16. Cotter, 39. W. Carrier, rozh. náj. Theodore  26. Monahan, 56. Suzuki. Střely na branku: 26:39. Diváci: 17 791. Hvězdy zápasu: 1. Theodore, 2. Hill, 3. Carrier (všichni Vegas).

Winnipeg  NY Rangers 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1  0:1)

Branky: 20. D. Gustafsson, 46. Ehlers  19. Panarin, 54. Kreider, 65. Zibanejad. Střely na branku: 29:26. DIváci: 11 898. Hvězdy zápasu: 1. N. Ehlers (Winnipeg), 2 Panarin (NY Rangers), 3. Perfetti (Winnipeg).

Dallas  Columbus 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Branky: 1. Harley, 26. Hintz, 43. Duchene, 53. Dadonov, 57. W. Johnston  5. Voronkov, 14. Severson, 58. Kuraly. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Duchene, 2. Hintz, 3. J. Robertson (všichni Dallas).

Arizona  Chicago 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)

Branky: 3., 16. a 25. Carcone, 14. J. Brown, 27. McBain, 32. Durzi, 36. O'Brien, 51. McBain – 1. Bedard. Střely na branku: 33:30. Petr Mrázek za Chicago odchytal 24 minut a 34 sekund, inkasoval jeden gól z 11 střel a úspěšnost zákroků měl 90,9 procenta. Diváci: 4600. Hvězdy zápasu: 1. Carcone, 2. McBain, 3. O'Brien (všichni Arizona).

NY Islanders  Detroit 3:4 v prodl. (0:0, 1:0, 2:3  0:1)

Branky: 39. Cizikas, 42. Dobson, 56. Horvat  48. Sprong, 50. Walman, 52. Compher, 62. Raymond. Střely na branku: 39:36. Hvězdy zápasu: 1: Raymond, 2. Walman (oba Detroit), 3. Horvat (NY Islanders).