Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Začali jsme trošku ospale, druhá polovina už byla lepší, řekl k duelu s Francií Stránský

Zpočátku se trápili a herní projev nepůsobil tak, jak by si všichni představovali. Od druhé třetiny ale čeští reprezentanti zabrali, nepříznivě se vyvíjející duel proti Francii otočili a nakonec si zajistili jasné vítězství 5:2. Mezi střelci bylo i několik noviců včetně Matěje Stránského. Po třech vítězných zápasech v přípravě čeká Česko odveta ve Francii, přímý přenos utkání sledujte na programu ČT sport a na webu ctsport.cz od 20:45.

Matěj Stránský
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Začali jsme trošku ospale, první třetina nám nevyšla. Pak jsme si řekli, že musíme hrát naši hru, rychleji k nim přistupovat, držet se plánu a být trpěliví. Myslím, že druhá polovina už byla lepší a ve třetí třetině jsme to kontrolovali a byli jsme lepší tým," řekl útočník Matěj Stránský, který v 35. minutě načal obrat tečí střely obránce Tomáše Pavelky.

Byla to ve třetím utkání v národním týmu premiérová branka útočníka ruského Čerepovce. "Určitě mám radost, že to tam spadlo. Doufám teda, že jsem to dal já. Ale myslím, že jo. Měl jsem šance i v předešlých dvou zápasech, tak jsem rád, že se to v tom třetím povedlo," uvedl čtyřiadvacetiletý forvard, který se loni vrátil do Evropy po čtyřletém působení na farmě Dallasu v Texasu v nižší AHL.

První reprezentační zkušenost si užívá a snaží se probojovat na mistrovství světa. "Jsem rád, že mě pozvali. Snažím se tady odvádět svou práci a uvidíme, jak to půjde dál," doplnil Stránský.

Hned po 26 vteřinách vyrovnal rovněž první brankou v národním týmu David Kaše ze švédské Mory, pro něhož to bylo rovněž třetí vystoupení. Večer premiérových střelců ještě zvýraznil ve 42. minutě David Šťastný ze Zlína, který se dočkal při pátém startu. Blafákem do bekhendu oklamal brankáře Floriana Hardyho a zasunul puk do prázdné branky.

Jaký je současný stav reprezentace v přípravném období a je angažování trenérů Varadi a Hadamczika k mládežnickým výběrům správným krokem? Poslechněte si Hokej fokus podcast:

"Byl to hezký gól, ale hlavní je, že padl. Asi nám to i pomohlo, že jsme odskočili a trošku jsme se mohli uklidnit," prohlásil Šťastný. "Byl jsem tam sám, Jakub Orsava mi to dal z první a viděl jsem, že se gólman přesouvá rychle, tak jsem to zkusil na bekhend a dával jsem do prázdné," popsal Šťastný.

Potěšilo jej především, že přispěl k vítězství po nepovedené první třetině. "Nástup byl z naší strany dobrý, ale pak se to nějak sesypalo. Dostali jsme dva góly a prohrávali 0:2. Čím to bylo, to nevím, ale důležité je, že jsme se vzchopili a obrátili jsme to," řekl pětadvacetiletý odchovanec Přerova.

"Myslím, že od druhé třetiny už jsme byli lepším týmem. V první třetině bylo hodně přesilovek a oslabení, takže to bylo takové rozkouskované. Měli jsme pak už od druhé třetiny lepší pohyb, byli jsme víc na puku v útočné třetině, a to hodně pomohlo a rozhodlo," dodal Šťastný.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy