Následuje
MS 2020 Norsko

Zábranský: Liberec byl o trochu lepší, my neměli tak široký kádr

Na třetí titul v řadě Kometa Brno nedosáhne. Brněnští hokejisté v semifinále v šesti duelech vypadli s Libercem. Majitel Komety Libor Zábranský bral vyřazení sportovně. Podle něj mohla rozhodovat i šíře kádru, která u posledního mistra nebyla taková jako v minulých sezonách.

Libor Zábranský
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Vyřazení svého týmu bral sportovně. "Vyhrát mohl jen jeden. Rozhodovaly detaily. Byla to nejlepší série, jakou jsem tady za svého působení zažil," prohlásil Zábranský, který před deseti lety koupil extraligová práva od Znojma.

Ani po vyřazení neskrýval Zábranský hrdost na svůj tým. "Kluci odvedli fantastickou práci, nemáme se za co stydět. Liberec byl prostě o trochu lepší a já mu přeji, aby vyhrál titul a my mohli říct, že jsme vypadli s mistrem," prohlásil Zábranský.

Jedním z důvodů, který rozhodl, mohla být i šíře kádru. "Oproti předchozím mistrovským sezonám jsme neměli tak široký kádr. Ale zase nám rostou mladí hráči jako Plášek, Kusko či Kratochvíl. V play-off se projevili ve vynikajícím světle," uvedl. "Je logické, že zatím nemohli tito kluci nahradit Martina Nečase či Hynka Zohornu, kteří odešli do zahraničí."

Sestřih a ohlasy 6. semifinále play-off Brno - Liberec

Proto počítá s tím, že kádr bude znovu potřeba doplnit a oživit. "Přemýšlím o tom pořád," přiznal Zábranský, že v posledních dnech neměl v hlavě jen semifinále. Počítat bude moct s Američanem Peterem Muellerem, smlouvu prodloužil i gólman Marek Čiliak, kontrakt má i Martin Zaťovič. Další zkušení hráči však svoje stanovisko zatím nesdělili.

Martin Erat skrze dveře kabiny vzkázal, že je na to moc brzo, aby se k něčemu vyjadřoval. Kapitán Leoš Čermák utrousil "uvidíme" a evidentně dojatý Zbyněk Michálek se o dalším pokračování nechtěl zatím bavit.

Zábranský tak bude muset hledat další bojovníky a srdcaře, jak se mu to povedlo před pár lety, když přivedl Erata, Zaťoviče a Ondřeje Němce. "Však on to Martin Erat nazval tehdy trefně, když řekl, že oni byli těmi střípky do puzzle, které zapadly do skládačky," připomněl Zábranský. Hledání do další skládačky pro něj začíná právě teď.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy