Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Za čtyři roky padesátiletý Hašek ještě lapačku do žita nehází

Moskva - Hokejový veterán Dominik Hašek (46) připustil, že po své soutěžní pauze v nadcházející sezoně 2011/12 by se mohl vrátit na led v dresu moskevského Spartaku, kde naposledy působil. Český gólman ale chce před ročníkem 2012/13 najít především klub vážně aspirující na zisk mistrovského titulu.

Dominik Hašek
zdroj: isifa.com/VLP autor: Libor Plíhal

"Uvědomil jsem si, že Spartak ve čtvrté sezoně KHL nebude opravdovým kandidátem na Gagarinův pohár," řekl šestačtyřicetiletý olympijský vítěz z Nagana ruskému deníku Sport Express. "Já však chci hrát za skutečného favorita. V Moskvě jsem takový tým neviděl, z ostatních měst v Rusku se neozvali. Proto jsem se rozhodl dát si rok pauzu," dodal Hašek. 

Co ale bude pak, netuší ani sám Hašek. "Je pravděpodobné, že se vrátím na tu další sezonu - a třeba to bude i do toho samého Spartaku. Možná ale také do jiného klubu v Rusku, který bude mezi těmi vůbec nejsilnějšími v lize. A nebo také v nějaké jiné evropské soutěži. Třeba budu hrát nakonec doma," nevyloučil Hašek ani návrat do extraligy.

Petrohrad je adeptem na ruský titul, soudí Hašek

S ruským deníkem se podělil také o názor na to, jak se povede ambicióznímu klubu SKA Petrohrad, který převzal český kouč Miloš Říha. Ten stál o příchod ostříleného gólmana právě do Spartaku Moskva, ale podle některých spekulací oba nakonec nenašli společnou řeč. Říha byl z klubu předčasně propuštěn, Hašek tam sezonu dochytal.

"Vím, že klubové vedení mu vytvořilo zcela perfektní podmínky pro práci. Mají k dispozici hodně finančních prostředků, zbavili se některých velkých hvězd," připomněl Hašek odchody Alexeje Jašina a Maxima Sušinského, za kterými již údajně stál Říha s cílem vytvořit jednolitý tým.

"Potenciálem petrohradského týmu je určitě titul. Druhou věcí ovšem je, že nyní je jejich osud prakticky celý v Říhových rukách. Nyní záleží na tom, jak se mu bohatství klubu povede zúročit a zda z blýskavých hvězd dokáže vytvořit silné mužstvo, které bude ve špičkové formě od září do dubna," poznamenal český gólman.

Hašek uplynulou sezonu strávil v KHL, v té předchozí slavil jeden ze svých úspěšných comebacků, když dovedl k titulu Pardubice. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu oznámil konec kariéry už třikrát, v tomto případě ale poprvé zároveň otevřeně řekl, že se chce po přestávce vrátit. Myšlenka na definitivní konec kariéry jej prý napadla, ale zapudil ji.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy