Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Za chybně uznaný Paterův nájezd si Hradil dva zápasy nezapíská

Praha – Na dva zápasy odebraná delegace a snížení finanční odměny. To jsou tresty pro hlavního sudího René Hradila, které mu udělila komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje. Hradil si je vysloužil za chybně uznaný technický gól Pavla Patery po faulu brankáře Libora Kašíka při nájezdu v utkání mezi Zlínem a Olomoucí.

Rozhodčí René Hradil
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

"Jednalo se o pravidlově špatně vyhodnocenou situaci při samostatných nájezdech k určení vítěze utkání," uvedla komise v prohlášení. Podle ní měl rozhodčí nájezd opakovat a gólman měl dostat dvouminutový trest. V souvislosti se stejným utkáním byla dodatečně odebrána delegace dvou utkání pro oba mezinárodní čárové rozhodčí Víta Lederera a Jiřího Gebauera.

Paterova technická branka rozhodla o vítězství Olomouce 3:2 po samostatných nájezdech. Patera při posledním nájezdu třetí série za stavu 2:2 udělal kličku brankáři a při zakončení byl faulován. Zlín v pondělí zaslal komisi rozhodčích a řediteli extraligy proti tomuto rozhodnutí stížnost, následně byla Hradilovi zastavena činnost s tím, že další rozhodnutí bude následovat.

Komise řešila také stížnost na sudí v duelu stejného kola Třinec - Litvínov (1:4). Napomenula Pavla Hodka, protože se jednalo o jeho první provinění, které nemělo vliv na výsledek. Petr Lacina byl potrestán odebráním jedné třetiny odměny za utkání, protože to bylo jeho už druhé pochybení v krátké době, avšak opět bez vlivu na výsledek zápasu.

Z nedělního 16. kola se komise zabývala i stížností na neuznání branky Vítkovic v duelu na ledě Komety Brno, které Ostravané vyhráli 2:1 v prodloužení. Ve 45. minutě nebyl za bezbrankového stavu po střele Lukáše Zíba při přesilovce uznán gól kvůli kontaktu Vladimíra Svačiny s brněnským gólmanem Markem Čiliakem.

"Rozhodčí Tomáš Horák správně neuznal branku Vítkovic. Důvodem měl být faul útočícího hráče na brankáře, nikoli postavení hráče v brankovišti. Protože šlo o velmi složitou situaci, kterou komise rozhodčích ČSLH vyhodnotila až po dodání záběrů z horních kamer, rozhodla se rozhodčí nepotrestat, i proto, že branka byla správně neuznána," uvedla komise.

El. tužka: Nájezd Pavla Patery proti Zlínu
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy