Ostrava - Jihlava

Z vedoucího tria v první lize naplno bodovala jen Mladá Boleslav

Praha – Pouze hokejisté Mladé Boleslavi dokázali v rámci 40. kola první hokejové ligy získat tři body, když v Litoměřicích vyhráli 4:2. Zvýšili tak náskok v čele tabulky na druhou Olomouc, která po prodloužení podlehla Šumperku 3:4. Na Olomoucké se naopak dotahuje Ústí, které po nájezdech porazilo Benátky nad Jizerou.

Hokejisté Mladé Boleslavi
zdroj: ČT24

Litoměřičtí byli Mladé Boleslavi dlouho vyrovnaným soupeřem. Středočeši však zápas zlomili dvěma rychlými brankami v závěru druhé části, o které se postarali Toman a David Vrbata. "Kališníci" se však ani za tohoto stavu nevzdávali, ovšem do kolen je srazilo zaváhání brankáře Přikryla, po kterém vstřelil čtvrtý gól svého týmu Výborný. V polovině závěrečné dvacetiminutovky už pouze upravil na konečných 2:4 domácí Gerhát.

Olomouc ztratila dva body po porážce 3:4 v prodloužení v derby na ledě Šumperku. Domácí byli střelecky aktivnější, vedli, ale hosté dvěma góly během krátké chvíle v přesilovkách skóre otočili. Šumperk vrátil do tempa až gól Červenky na konci druhé třetiny.

I tak šli "Kohouti" znovu do vedení po Kucharczykově trefě, jenže na vítězství to favoritovi nestačilo. V závěru třetí třetiny se dopustil faulu v oblasti hlavy a krku Pekr a pětiminutovou přesilovku Šumperk využil v obrat. Nejprve srovnal Hulva a v prodloužení rozhodl o vítězství Šumperku Holík.

Ústí nad Labem vedlo ještě osm minut a devět sekund před koncem řádné hrací doby v Benátkách nad Jizerou o tři branky. Kvůli nedisciplinovanosti v závěru však lvi o náskok přišli, domácí využili tři přesilovky a poslali zápas do prodloužení a posléze do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější favorizovaní hosté, kteří díky Kovářovi a Roubíkovi oba proměnili a po výhře 4:3 se přiblížili na rozdíl dvou bodů druhé Olomouci. Benátky nevyhrály již šest utkání v řadě.

V přímém souboji o čtvrté místo vyhrála Kadaň 1:0 nad Třebíčí. Jediný gól vstřelil v 51. minutě Charousek, nejlepší brankář soutěže Hanuljak přispěl k vítězství sedmou nulou v sezoně.

40. kolo první hokejové ligy:

Most - Písek 3:5 (0:2, 3:1, 0:2)
Branky: 21. J. Heřman, 29. Hora, 38. Kuběna - 9. Vaniš, 20. Petruška, 34. R. Heřman, 56. Šperger, 60. Kubeš. Rozhodčí: Horák - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 212.

Havlíčkův Brod - Beroun 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 38. Musil, 39. Kostourek, 40. Endál, 48. L. Havel - 51. Kadlec. Rozhodčí: Hejduk - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1031.

Šumperk - Olomouc 4:3 po prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 25. a 40. Červenka, 58. Hulva, 63. Holík - 30. Houdek, 31. Selingr, 49. Kucharczyk. Rozhodčí: Humpolíček, Šír - Černý, Reich. Vyloučení: 7:10, navíc Pekr (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:2. Diváci: 1933.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 3:1 -
0:0)
Branky: 52. Moravec, 58. Skalický, 59. Maďar - 37. a 48. Čermák, 18. Tůma, rozhodující sam. nájezd Kovář. Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:8, navíc Král, Vantuch - Sklenička všichni 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 392.

Kadaň - Třebíč 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 51. Charousek. Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Gerát. Vyloučení: 7:4. Bez využití. Diváci: 490.

Hradec Králové - Jihlava 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 37. Hubáček, 54. Hodek. Rozhodčí: Schmejkal - Svobodová, Čížek. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 1606.

Litoměřice - Mladá Boleslav 2:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 7. Šinágl, 49. Gerhát - 3. Demel, 36. Toman, 38. D. Vrbata, 42. Výborný. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:9. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1280.