Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1988: Hry v Soulu 2

Weissmann: Hráli jsme dobře, ale bohužel vždycky uděláme chyby

Soči Pátou porážku v pátém utkání v sezoně a celkem sedmou za sebou v součtu s koncem minulé sezony na mistrovství světa v Minsku si připsali čeští hokejisté, když v Soči podlehli Finsku 2:3 po samostatných nájezdech. Tentokrát k výhře nebylo daleko, ale zase unikla. Narůstající počet proher po vyrovnaných partiích se soky v Euro Hockey Tour asistenta trenéra Ondřeje Weissmanna hodně mrzí. Přímý přenos utkání Česko Rusko sledujte od 11:30 na ČT sport nebo na našem webu.

Jakub Kovář
zdroj: ČTK/ITAR-TASS

"Už jsme si přáli, abychom také jedno utkání zvládli. Tentokrát na to byla příležitost, chvílemi jsme byli i lepší, měli jsme tam docela dobré šance, ale bohužel vždycky vyrobíme takovou hrubku, kterou soupeř potrestá," řekl Weisssmann.

Oproti čtvrtečnímu duelu v pražské O2 areně se Švédskem (4:6) podal podle něj tým lepší výkon. "Myslím, že jsme hráli dobře, ale bohužel vždycky ty chyby uděláme. Dostali jsme trošku nešťastné góly a na nájezdy bohužel... Dvoumetrový brankář je pro nás velkou překážkou," prohlásil Weissmann na adresu 201 centimetrů vysokého Mikka Koskinena.

Hrubky v obranném pásmu a špatné střídání

Český tým se snažil zachytávat Finy ve středním pásmu, což se mu dařilo. Ale podobně jako ve čtvrtek měl potíže ve vlastním pásmu. "Oni jezdí zespoda. Chtěli jsme si na ně počkat a chodit do brejků. Ta obrana středního pásma celkem fungovala, ale v našem obranném pásmu máme trošku problémy. Děláme tam hrubé chyby a ztrácíme kotouče," navázal.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Finsko - Česko

Navíc se prý přidávají velké problémy se střídáním. "Zůstáváme strašně dlouho na ledě. Když vidíme Finy a Švédy, ti střídali myslím dvakrát tolik než my. Tím šetří síly," připojil Weissmann.

"My naopak uděláme hrubou chybu, kdy je puk ve středním pásmu a my jdeme střídat z druhé strany. Pak to skončilo, že nás tam bylo o jednoho víc," vrátil se Weissmann k situaci z úvodu třetí třetiny, kdy Finové následně z přesilovky vyrovnali na 2:2. "Máme v tom obrovské rezervy. Finové a Švédové jdou do útoku a už skáčou, jdou tam čerstvé síly a byly tam situace, kdy nás tam jednu lajnu motali ve třetině a přitom ještě všichni stačili dvakrát dokola vystřídat."

S domácím Ruskem, které má plný počet bodů a už turnaj s předstihem vyhrálo, očekává další těžký zápas. "Budeme muset zapnout ještě víc, pokud budeme mít síly. Připadá mi, že soupeři jsou takoví, že když zapnou, tak víc bruslí a tak dále. My musíme hrát dobrou obranu, nesmíme vyrábět chyby, hrát zodpovědně, vyhrávat souboje. Těch věcí je strašně moc," dodal k receptu na první výhru Weissmann.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy