Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Francie - Itálie

Vzpomínkové utkání Zlína s Jaroslavlí vyneslo milion, půjde na charitu

Zlín - Milion korun vyneslo páteční utkání hokejistů PSG Zlín a Jaroslavle, které uctilo památku zlínského odchovance Karla Rachůnka, jenž loni zahynul při leteckém neštěstí týmu Lokomotivu. Vybrané peníze půjdou na charitativní účely. Další peníze přinese dražba dresů a jiných předmětů, sdělil dnes mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Hokejový vzpomínkový zápas Zlín - Jaroslavl
zdroj: ČTK autor: Zdeněk Němec

Akci zorganizovaly rodina Karla Rachůnka a město Zlín. Jen ze vstupného získaly 955 000 korun, počítá se také s penězi od sponzorů. Sedmdesát procent výtěžku půjde do Domova pro zdravotně postižené Velehrad - Salašská, zbytek bude rozdělen mezi několik organizací. "Seznam v tuto chvíli tvoříme. Jisté je, že na něm jsou například zlínští sledge hokejisté a Klub Íčko, který navštěvují zdravotně handicapovaní spoluobčané," uvedl primátor a prezident zlínského klubu Miroslav Adámek.

Připravuje se také dražba dresů, ve kterých odehráli část utkání s Jaroslavlí zlínští hokejisté. Dresy budou ke koupi na portálu www.sportovniaukce.cz. "Nechali jsme vyrobit dvě sady. Jednu dostali hokejisté, kteří je po zápase věnovali divákům na stadionu. Tu druhou, v níž odehráli první část utkání, vydražíme," řekl Karel Rachůnek starší. Každý dres bude podepsán hráčem, který jej oblékl, cena začne na 1 990 Kč.

Do dražby půjde i dres podepsaný hokejovými hvězdami, které se objevily na ledě Zimního stadionu Luďka Čajky během úvodního ceremoniálu. Jsou na něm podpisy třeba Jaromíra Jágra, Martina Havláta, Martina Straky, Romana Čechmánka nebo Tomáše Plekance. Tento dres se začne dražit od 9 990 korun.

Je nám líto, video expirovalo.
Reportáž ze vzpomínkového zápasu Zlín - Jaroslavl

Lidé mohou v dražbě získat také plastiku Obětem zlínské sochařky Otilie Demelové-Šuterové, která ji vytvořila krátce po leteckém neštěstí ruského klubu. Posledním předmětem, který se v dražbě objeví, bude šála Lokomotivu Jaroslavl. "Dostal jsem ji v den utkání od představitelů klubu. Jsem přesvědčen, že některému z fanoušků udělá radost," poznamenal Karel Rachůnek starší. Termín dražby oznámí organizátoři příští týden.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy