Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Vyprodaný zlínský stadion i hokejové legendy vzdaly hold Rachůnkovi

Zlín - Rok, dva měsíce a dva dny po tragickém úmrtí hokejistů dnes vzdal hold obránci Karlu Rachůnkovi i dalším hokejistům Jaroslavle, kteří před rokem zemřeli při leteckém neštěstí, vyprodaný stadion Luďka Čajky. Pod střechu stadionu byl umístěn Rachůnkův dres s číslem 4, které již zlínský klub nebude používat. V exhibičním zápase následně domácí extraligový tým prohrál s Lokomotivem 1:4.

Bratři Karla Rachůnka na vzpomínkovém hokejovém zápase
zdroj: ČTK autor: Zdeněk Němec

Emotivnímu utkání předcházel slavností ceremoniál, ve kterém za asistence Rachůnkových mladších bratrů Ivana a Tomáše byl žlutý dres se čtyřkou vyvěšen, jeho otec poté převzal od primátora Zlína Miroslava Adámka Cenu primátora. Vzdát hold zlínskému odchovanci přijeli i hráči, kteří protnuli jeho hokejovou kariéru. Na stadionu nechyběli Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Tomáš Plekanec, Jakub Klepiš, Martin Havlát, Josef Štraub, Miroslav Okál nebo Tomáš Žižka, se kterým Karel nastupoval v začátcích kariéry v obranné dvojici.

"Byl to výborný nápad. Zlín jako město, klub a i Petr Čajánek se angažovali a uspořádali důstojnou a hezkou poctu. Bylo z toho vidět, jak velkým hokejistou Kája byl a jak velkou stopu zanechal v českém národě," ocenil benefiční akci Patrik Eliáš. "Ne každý den si člověk vzpomene na tuto událost a kluky. Až nyní si člověk uvědomí, co se vlastně stalo, a je to velmi smutné," vrátil se hráč New Jersey k tragické události, při které zemřeli i Jan Marek a Josef Vašíček.

"Pamatuji si, jak jsme s Karlem a našimi rodinami slavili Silvestra během sezony, kterou jsme společně strávili v New Jersey. S manželkami a tchýní jsme byli na vyhlídce na celý New York. Je to moje nejhezčí vzpomínka, kterou na Karlíka mám," dodal dojatě Eliáš.

Úvodní vhazování obstarali otec zesnulého hráče s pětiletým synem Matějem. V elitním zlínském útoku nastoupil kapitán Petr Čajánek s bratry Karla Ivanem a Tomášem, kteří v letošní extraligové sezoně oblékají dres pražské Sparty. Samotné utkání ovládli hráči vedoucího týmu Tarasovovy divize Kontinentální ligy. Porážka 1:4 ale hokejistům ani fanouškům Zlína příliš nevadila. O jediný gól domácího týmu se postaral již v první třetině Ondřej Veselý.


Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy