Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Výjimka za výjimkou. Litvínov i Boleslav mohou být nadále v klidu

Praha - Hokejisté Litvínova a Mladé Boleslavi budou hrát v nadcházející sezoně extraligu na svých stadionech na základě výjimky z licenčního řádu kvůli nedostatečné kapacitě. Stejně tak může pražská Slavia v případě kolize v O2 areně nastoupit v Edenu. Na doporučení vedení soutěže to schválil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje.

Stadion Ivana Hlinky v dubnu 2013 během dílčí rekonstrukce
zdroj: isifa/MAFRA autor: Ondřej Bičiště

Stadiony pro nejvyšší soutěž musejí mít podle licenčního řádu minimální diváckou kapacitu 5 000 míst a z ní musí být alespoň 3 500 k sezení. Všechny tři haly, kterých se výjimka týká, nemají dostatečný počet sedadel, v Mladé Boleslavi navíc neodpovídá ani celková kapacita.

V Litvínově na Zimním stadionu Ivana Hlinky se po rekonstrukci snížila kapacita na 6 011 míst, ale z toho je jich stále jen 1 711 k sezení. Ško-Energo Aréna v Mladé Boleslavi pojme 4 200 diváků a z toho 2 200 na sezení. V obou halách je zvýšení podle ředitele extraligy Josefa Řezníčka finančně nerealizovatelné a podobné to bude zřejmě i v dalších sezonách.

"Raději jsme se rozhodli dbát na to, aby kluby vytvořily odpovídající zázemí. Kapacita se proto řeší takto výjimkou," řekl Řezníček. Slavia se může přesunout do Edenu, pokud se jí nepodaří vyřešit kolizi s případným jiným programem v O2 areně.

"Stadion v Edenu splňuje všechny požadavky s výjimkou kapacity. Pokud by došlo ke kolizi a neměla by Slavia možnost vyměnit si pořadatelství se soupeřem, může tam zápas odehrát. Hledání termínů je čím dál složitější, přibyla například Liga mistrů," uvedl Řezníček.

Start Slavie v Edenu podléhá schválení od Řezníčka. "Já schvaluji všechny změny, tady je to ale zdůrazněno z toho důvodu, že kdyby chtěla Slavia odehrát třeba tři čtyři zápasy v Edenu za sebou, nemusím to povolit. Třeba v minulé sezoně k tomu nedošlo vůbec, teď se předpokládá, že by to mohl být třeba jeden zápas," dodal ředitel extraligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy