Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MONETA Czech Open 2021

Vůjtek se na kempu v Jihlavě seznamuje s reprezentačními nadějemi

Jihlava - Soustředěním v Jihlavě s výběrem mladých nadějí z domácí nejvyšší soutěže začal kouč Vladimír Vůjtek starší své působení u české hokejové reprezentace. Nástupce Vladimíra Růžičky se svými asistenty Josefem Jandačem, Jiřím Kalousem a Jaroslavem Špačkem přivítal na čtyřdenním kempu 24 hokejistů. Novým členem realizačního týmu je trenér brankářů Petr Jaroš. Vůjtek zároveň řekl, že chce hrát s českým výběrem útočněji než se Slovenskem.

Vladimír Vůjtek
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

"Cílem je hlavně se seznámit s hráči, kteří jsou budoucími adepty národního dresu. A samozřejmě také to, aby poznali, jak to chodí v reprezentaci. Myslím si, že většina z nich bude za rok dva, nebo možná už letos, v národním mužstvu," řekl Vůjtek. V příštím týdnu se neformálně sejde také s hráči z NHL - v pondělí v Praze a ve středu v Brně.

Další adepty národního týmu pro turnaje Euro Hockey Tour či přípravy na mistrovství světa v Rusku bude Vůjtek se svými spolupracovníky sledovat v sezoně. "Chtěl jsem tady hráče od ročníku 1991. Většina reprezentovala jak v osmnáctce, tak ve dvacítce a víme z minulosti, že většina se pak objevila i na mistrovství světa," uvedl Vůjtek.

Někteří hráči z jihlavského soustředění by se podle něj mohli objevit i na listopadovém turnaji Karjala ve Finsku. "Na první turnaj budeme vybírat hráče, kteří už budou šest týdnů hrát. Mohou se tam objevit i další mladí hráči, kteří mezi touto čtyřiadvacítkou nejsou. Ale myslím, že jich několik z tohoto výběru pojede," řekl kouč.

Z původní nominace nemůže v Jihlavě počítat s útočníky Ondřejem Kašem (Chomutov) a Erikem Němcem (Vítkovice), kteří se omluvili ze zdravotních důvodů a kvůli rekonvalescenci. Jana Káňu s Tomášem Vondráčkem odmítla z přípravy uvolnit Kometa Brno, kterou nově vede bývalý reprezentační trenér Alois Hadamczik. "Nepřekvapilo mě to," konstatoval Vůjtek s tím, že dále situaci s brněnskými útočníky neřešil.

Po tréninku má s týmem v plánu po dvou přípravných jednotkách ve čtvrtek i v pátek, soustředění skončí sobotním dopoledním tréninkem. "Chystáme soustředění, jaké má na začátku sezony být. Bude trošku i fyzička a chtěli bychom hráčům ukázat systém, který bychom chtěli hrát. Aby ti, co pojedou na Karjalu, věděli, co chceme hrát," podotkl Vůjtek.

Vladimír Vůjtek:

Vůjtek chce hrát útočněji než se Slovenskem

Vůjtek uvedl, že by chtěl vyznávat ofenzivnější pojetí hry, než tomu bylo při jeho předchozím angažmá na střídačce Slovenska. Umožňuje mu to prý výběr hráčů, který má k dispozici. "Určité základy zůstanou, ale ten systém bude trochu jiný. Měl by být útočnější. Věřím, že tady na to mám hráče a že v Česku jsou v průměru silnější hráči," řekl.

Brání se omlazování týmu za každou cenu. "Omlazování. To je takové slovo... Každý rok se to říká, ale ono to tak úplně nejde. Samozřejmě sledujeme mladé hráče, ale na mistrovství světa stejně musí jet ti nejlepší," namítl Vůjtek. "Budeme sledovat hráče v lize a věřím, že třeba jako teď Dominik Simon nebo předtím Jiří Sekáč, kteří se dostali na mistrovství světa, se v tomto roce zase někdo další objeví," prohlásil kouč. 

Výběr české hokejové reprezentace na soustředění v Jihlavě:

Brankáři: Šimon Hrubec, Miroslav Svoboda (oba Třinec), Matěj Machovský (Plzeň),

obránci: Tomáš Pavelka, Filip Pavlík (oba Litvínov), Milan Doudera (Třinec), Jakub Jeřábek (Plzeň), Lukáš Klok (Vítkovice), Martin Pláněk (Hradec Králové), Adam Polášek (Sparta Praha), Radim Šimek (Liberec),

útočníci: Jan Schleiss, Dominik Kubalík (oba Plzeň), Milan Vachovec, Petr Koblasa (oba Karlovy Vary), Michal Bulíř, Jaroslav Vlach (oba Liberec), Jakub Orsava, Marek Růžička (oba Třinec), Michal Hlinka (Vítkovice), Petr Holík (Zlín), Tomáš Hyka (Mladá Boleslav), David Kämpf (Chomutov), Dominik Volek (Sparta).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy