Následuje
ZVVZ USK Praha - Reyer Venezia

Vstupenky na přípravu s Ruskem před SP vyjdou draho, na dresy se vrací velký znak

Praha - Ve čtvrtek 5. května, den před startem mistrovství světa, bude spuštěn předprodej vstupenek na ostrý test hokejové reprezentace proti Rusku před startem na Světovém poháru. Svaz nabízí fanouškům na výběr z celkem devíti cenových kategorií. Nejlevnější vstupenky stojí 1290 korun, nejdražší 6980. Předprodej začne v 16:30 v síti společnosti Ticketportal a na pokladnách O2 areny. Příjemnější zprávou, zejména pro konzervativněji naladěné Moravany a Slezany, je, že na českých dresech bude místo malého velký státní znak.

Dresy pro Světový pohár
zdroj: Český svaz ledního hokeje

Reprezentace se v rámci přípravy před turnajem utká s velkým rivalem nejprve 8. září v Moskvě, v sobotu 10. září dojde na odvetu v O2 areně, která hostila i poslední světový šampionát. Fanoušci se mohou těšit na přehlídku hokejových hvězd, neboť trenéři v těchto duelech již nemohou nikoho zkoušet, nastoupí tak jen ti hráči, kteří budou v týmu pro SP a představí se posléze od 17. září rovněž v dějišti turnaje v Torontu.

"Světový pohár je naprosto výjimečná záležitost a i laici včetně mě očekávají, že to bude nejlepší turnaj historie. Pro turnaj je (v porovnání s minulostí) nové to, že byl komplet přesunut do Toronta," uvedl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban.

Reprezentace odhalila dresy pro Světový pohár

"Na posledním mistrovství světa, kdy jsme měli porci 64 utkání a snažili jsme se zájemcům nákup maximálně usnadnit, jsme měli jen dvě kategorie na zápasy v Praze a jednu v Ostravě. Vzhledem k tomu, že teď jde jen o jeden zápas, tak jsme si s tím trochu pohráli a rozdělili halu podle kvality míst na devět kategorií, aniž bych počítal klubové patro," vysvětlil Urban.

Na dresy se vrací velký státní znak

Fanoušci, kterým výrazněji vadilo, že se na dresech reprezentace pro Světový pohár mají objevit pouze malé státní znaky, mohou vychladnout. Česká reprezentace se bude opět honosit velkým státním znakem.

"Výklad zákona není úplně jednotný. Naše právní strana říká, že ten znak můžeme použít, kdežto například někdo z výboru pro heraldiku se zmínil, že nikoliv. Že pro reprezentace lze využít pouze a výhradně jen velký státní znak. My se nechceme pouštět do polemiky s vládou a Senátem," řekl sportovní manažer reprezentace Jan Černý. "Udělat změnu nebylo úplně jednoduché, ale byli jsme teprve ve fázi, kdy se jednalo o první elektronické náhledy a jen první vyrobené vzorky. Takže jsme to ještě zastavili v této brzké fázi a vrátili se k původní podobě s velkým státním znakem," dodal.

Současné spory ohledně možnosti zavedení názvu Czechia se hokejové reprezentace nijak nedotýkají. "Na dresech pro Světový pohár žádný nápis není. V hokeji se navíc využívají zkratky, což je pro nás CZE, takže v tomto ohledu bychom to nemuseli vůbec řešit," uvedl Černý.

Vstupenky pod tisíc korun nepůjdou

Kromě nejlacinějších lístků za 1290 Kč jsou ještě dvě kategorie pod hranicí dvou tisíc; za 1790 a 1990 korun. Nejdražší vstupenky v ceně takřka sedmi tisíc korun jsou podle Urbana na exkluzivní místa. "A je jich desetina oproti těm nejlevnějším. Podobné ceny zvolili i Finové na zápas se Švédy. Věřím, že každá cenová kategorie si najde svého zájemce," prohlásil Urban. Svaz potřeboval nastavené ceny pečlivě vybalancovat. Rozpočet na celou účast v SP se pohybuje od 25 do 30 milionů korun.

"Jsou tam určité příspěvky ze strany NHL, ale ty jsou většinou až na samotný turnaj. Příjem ze vstupného je tak pro nás jediným zdrojem příjmů, z něhož musíme ufinancovat celou tu přípravu," uvedl Urban. Možnost vidět všechny nejlepší české hokejisty v dresu národního mužstva měli fanoušci naposledy v roce 2004, kdy v domácím utkání základní Evropské skupiny SP před přesunem do zámoří porazili Češi Německo vysoko 7:2. "Tehdy to bylo vynikající a já věřím, že i nyní bude vyprodáno," přeje si generální manažer týmu pro SP Martin Ručinský, který se před 12 lety posledního SP zúčastnil ještě jako hráč.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy