Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO Archiv

Všichni čtvrtfináloví favorité jdou do odvet bez výhody

Praha - Stejně daleko má zatím kompletní osmička čtvrtfinalistů hokejové extraligy k postupu do semifinále, neboť ve všech čtyřech sériích je po úvodních dvou zápasech stav vyrovnaný 1:1. Více mohou napovědět třetí a čtvrté duely během nadcházejícího víkendu. Vítěz základní části Sparta se bude snažit získat zpět výhodu domácího prostředí ve Vítkovicích, Třinec bude o totéž usilovat v Pardubicích, Kometa Brno hostí obhájce titulu Plzeň a Hradec Králové přivítá Zlín.

Třinec - Pardubice
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

18:20 Pardubice - Třinec (Web ČT sport, po skončení fotbalového utkání Ostrava - Sparta i na programu ČT sport.)

Pardubice si přivezly vytouženou jednu výhru, nyní by ale potřebovaly uspět znovu. A nejlépe v obou domácích duelech. "Oba zápasy v Třinci byly jiné. V prvním jsme byli lepší, ve druhém jasně Třinec," řekl kouč Zdeněk Venera. Od svých svěřenců bude vyžadovat zlepšenou disciplínu. "V Třinci jsme měli mnoho vyloučených a Oceláři dokazují, že mají kvalitně sehrané přesilovky. Třinec má spoustu šikovných hráčů, kteří umí vstřelit góly. Za dva zápasy jsme měli ve Werk areně 17 menších trestů, to je přespříliš. Na fauly si musíme dát pozor, chceme-li být úspěšní," řekl Venera.

Třinec se oklepal z úterní pardubické sprchy a výhrou 5:1 v odvetě utišil pochyby, že ho v úvodu play-off opustila forma ze závěru základní části. "Pardubice zatím v sérii hrají výborný hokej a jsou na nás kvalitně připraveny. Reagovali jsme na to určitým způsobem po prvním utkání a budeme se na to i v dalších zápasech snažit znovu něco vymyslet. Teď navíc věřím, že tím druhým zápasem jsme ze sebe odhodili nervozitu z úvodního zápasu," řekl trenér Jiří Kalous.

14:30 Vítkovice - Sparta

Vítkovice v pražských zápasech potvrdily, že mají na Spartu ve svém herním rejstříku v této sezoně protizbraň. Jedna výhra je splnění plánu, se kterým do metropole odjížděly a po šesti vzájemných zápasech v ročníku mají se suverénem základní části vyrovnanou bilanci 3:3. Trenér Peter Oremus hráčům dál vštěpuje, že je nutné se držet stylu hry z úvodních zápasů, který Pražanům nešel pod nos. "Doma nám pomůžou diváci, ale musíme se koncentrovat na to, abychom to znovu dokázali odehrát jako druhé utkání. Perfektně disciplinovaně, agresivně, aktivně. Když tohle všechno znovu v naší hře bude, můžeme se Spartou držet krok," řekl Oremus.

Sparta by ráda navázala na základní část, kdy v Ostravě dvakrát nastřílela po pěti gólech a odvezla si všechny body. Pokaždé jí skvěle vyšla první třetina. Poprvé ji vyhrála 3:0, ve druhém případě dokonce 4:0. "Něco málo nám ty zápasy mohou napovědět, ale hlavně v tom druhém případě jsme pak hráli v až moc velké pohodě a hráči byli lehkovážní," připomněl kouč Josef Jandač nakonec jen těsnou výhru 5:4. "Věřím tomu, že po překonání zdravotních lapálií v Ostravě uspějeme, i když čekáme velmi houževnatého soupeře. Nemyslím, že by se nějak změnil obraz hry, asi nedojde na střelecké dostihy. Soustředíme se teď hlavně na třetí zápas a chceme ho vyhrát," uvedl Jandač.

17:00 Brno - Plzeň

Hokejisté Komety Brno jsou spokojeni se ziskem jednoho vítězství v Plzni. Litovali jen, že se jim nepodařilo ve druhém utkání zopakovat dobrý výkon z úvodního duelu. "V prvním utkání jsme dostali soupeře pod tlak, ve druhém se od nás otočilo štěstí a nebyli jsme tak agresivní. Dostali jsme hloupé branky a nastřelili dvě tyčky," připomněl trenér Vladimír Kýhos. V brněnském pokračování série chce Kometa navázat na první úspěšné vystoupení. "Musíme hrát útočněji. Po jednom vítězství venku můžeme být klidnější. Doma jsme silní, pomůže nám podpora diváků, chceme dostat soupeře pod tlak," nastínil Kýhos.

S o něco větším klidem může hrát Plzeň poté, co dorovnala úvodní ztrátu. "Bylo to pro nás velmi důležité vítězství, protože jet do Brna za stavu 2:0 pro Kometu by byl veliký rozdíl," řekl asistent trenéra Michal Straka. I v utkání, které Indiáni vyhráli 4:1, však našel v jejich výkonu chyby. "Udělali jsme za stavu 4:0 pro nás čtyři fauly za sebou a navíc dva z nich od Radka Dudy byly v útočném pásmu. Na to se musíme zaměřit. V play-off je disciplína jedním z klíčů k úspěchu a nám by to mohlo příště uškodit," zdůraznil Straka.

17:30 Hradec Králové - Zlín

Zápasy Hradce Králové a Zlína provází v celé sezoně velká vyrovnanost. "A myslím, že se toho ani teď moc nezmění. Poslední dva zápasy i zápasy v základní části skončily většinou vítězstvím jednoho týmu o gól. Těžko nyní předpokládat něco jiného," odtušil kouč Peter Draisaitl.

Zlín chce podobně jako všechny ostatní týmy z první čtyřky po základní části vyhrát alespoň jeden zápas na ledě soupeře, čímž by se výhoda domácího ledu překlopila opět na jeho stranu. "Úvodní dvě utkání potvrdila, že tato série je vzácně vyrovnaná a rozhodují maličkosti. V prvním utkání jsme měli více štěstí, ve druhém jsme doplatili na chyby v defenzivě. Naše taktika bude vycházet opět z dokonalé defenzivy a rychlého přechodu do protiútoků," řekl kouč Rostislav Vlach.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy