Lyžování ČR 2024

Vsetín rozstřílel Kadaň, Kladno ve šlágru kola nedalo šanci Slavii

Hokejisté Českých Budějovic v 36. kole první ligy porazili Ústí nad Labem 4:1 a v čele tabulky drží dvoubodový náskok před Karlovými Vary a Kladnem, které rovněž vyhrály. Energie si poradila s Havířovem 3:1, Rytíři porazili Slavii 7:2. Nejvíce si zastřílel Vsetín, který rozdrtil poslední Kadaň 11:0 a vyhrál počtvrté za sebou.

Radost hokejistů Vsetína
zdroj: ČTK autor: Pavel Paprskář

České Budějovice v 29. minutě vedly 2:0. Cestu za třemi body hostům v 45. minutě zkomplikoval kontaktním gólem útočník Lukáš Volf, ale Motor přidal další dvě branky. Ústečtí hráči dostali tři desetiminutové tresty za nesportovní chování.

V Karlových Varech vydržel bezbrankový stav až do 37. minuty, kdy se při přesilovce pět na tři prosadil domácí centr Stanislav Balán po přihrávkách Tomáše Rachůnka a Sabahudina Kovačeviče. Havířov odpověděl o dvě minuty později zásluhou útočníka Jana Maruny.

Vítězný gól zařídil Rachůnek 23 vteřin po začátku třetí třetiny. Tři body Západočechům pojistil v 57. minutě útočník Jakub Flek, u jehož trefy asistovali Rachůnek a podruhé v utkání i obránce Vladimír Sičák.

Kladno jasně přehrálo Slavii, rozhodla třetí třetina

Kladno se radovalo z pátého triumfu po sobě, naopak Pražané prohráli po pěti vítězstvích. Dvakrát se trefili útočníci Patrik Machač a Miloslav Hořava. Domácí se třikrát prosadili z přesilovek. Rytíře zdobí mimořádná ofenzivní síla, za poslední tři zápasy nastříleli 24 branek.

Přerov doma po první třetině prohrával s Litoměřicemi 1:3, ale v prostřední části čtyřmi brankami duel otočil. Ve třetí dvacetiminutovce k nim přidal ještě tři zásahy a radoval se z vysoké výhry 8:3. Dvěma góly k ní přispěli sedmnáctiletý útočník Karel Plášek mladší a Jiří Goiš.

Třebíč rozhodla o výhře 4:2 nad Prostějovem v prostřední třetině, v níž otočila skóre z 0:1 na 4:1 během deseti minut a tří vteřin. Horácká Slavia se v 38. minutě v rozmezí 38 sekund dvakrát prosadila v dvojnásobné početní výhodě a odskočila do tříbrankového vedení.

Jestřábům se v poslední části jen povedlo upravit skóre. Tým z Vysočiny doma uspěl pojedenácté v řadě a celkově před vlastními fanoušky bodoval třináctkrát za sebou.

Frýdek-Místek porazil předposlední Benátky nad Jizerou 3:1 a ukončil sérii pěti proher. Nerozhodný stav 1:1 zlomil v čase 55:10 bek Jakub Matyáš. Výhru hostů pojistil polský forvard Aron Chmielewski z trestného střílení.

Výsledky 36. kola první hokejové ligy:

Benátky nad Jizerou - Frýdek-Místek 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 6. Z. Král - 40. Štumpf, 56. Matyáš, 59. Chmielewski z trest. střílení. Rozhodčí: Grech, Veselý - Coubal, Toman. Vyloučení: 5:5, navíc Z. Král (Benátky) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 192.

Vsetín - Kadaň 11:0 (4:0, 3:0, 4:0)
Branky: 40. a 56. Slováček, 5. P. Beránek, 14. Karafiát, 16. Podešva, 18. Protasenja, 28. Kucharczyk, 30. Kopta, 43. Illéš, 51. D. Krenželok, 58. Markovič. Rozhodčí: Fiala, Kopeček - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2819.

Třebíč - Prostějov 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)
Branky: 28. Dolníček, 34. Gajarský, 38. Kusko, 38. Nedbal - 15. Havlík, 55. Divíšek. Rozhodčí: Doležal, Barek - Kreuzer, Šperl. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 1222.

Karlovy Vary - Havířov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 37. Balán, 41. T. Rachůnek, 57. Flek - 39. Maruna. Rozhodčí: Jechoutek, Vokřál - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 2076.

Kladno - Slavia 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Branky: 18. a 20. Machač, 30. a 44. M. Hořava 32. T. Kaut, 42. D. Tůma, 45. Redlich - 7. Račuk, 26. Z. Doležal. Rozhodčí: Škrobák, Sýkora - Votrubec, Ševic. Vyloučení: 4:7, navíc M. Ryzák (Slavia) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 2710.

Ústí nad Labem - České Budějovice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 45. L. Volf - 11. Fillman, 29. Heřman, 50. Nedorost, 59. L. Květoň. Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 5:4, navíc D. Vrdlovec, P. Šenkeřík a M. Volke (všichni Ústí) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1307.

Přerov - Litoměřice 8:3 (1:3, 4:0, 3:0)
Branky: 24. a 33. Plášek ml., 47. a 60. Goiš, 14. Šlahař, 22. Lenďák, 25. Malina, 50. Plášek - 3. Kantner, 6. M. Kadlec, 20. Bílek. Rozhodčí: Přikryl, Koziol - Měkýš, Gančarčík. Vyloučení: 4:2, navíc D. Kusý (Litoměřice) 5 min a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1678.