Vrbata válí, gólem a asistencí přispěl k výhře Phoenixu

New York - Hokejový útočník Radim Vrbata se v úterním utkání NHL podílel gólem a asistencí na kanonádě Phoenixu, který zvítězil 6:2 na ledě Edmontonu. Vrbata se tak zapsal do statistik v pátém zápase za sebou a s 24 body je nejproduktivnějším českým hráčem v zámořské soutěži.

Vrbata (vlevo) slaví se spoluhráči
zdroj: ČTK/AP

Edmonton - Phoenix 2:6

Dvaatřicetiletý rodák z Mladé Boleslavi, který byl zvolen druhou hvězdou utkání, nejprve ve 4. minutě přihrál na úvodní gól večera. Střelecky se pak prosadil ve 27. minutě, kdy si najel mezi kruhy na přihrávku Mika Ribeira a devátou trefou v sezoně poslal "Kojoty" do vedení 2:1, které za 58 sekund navýšil Shane Doan.

Domácí Oilers sice v poslední minutě druhé třetiny snížili, když se po přihrávce Aleše Hemského prosadil v přesilovce David Perron, v závěrečné dvacetiminutovce ale hosté potvrdili triumf dalšími třemi góly. "Je to tragédie, když se na konci druhé třetiny dostanete zpátky do zápasu a ve třetí třetině třikrát inkasujete po neuvěřitelných individuálních chybách obránců. Srdce mi krvácí," zlobil se trenér Edmontonu Dallas Eakins, jehož svěřenci zůstávají s pouhými třemi výhrami z devíti zápasů nejhorším týmem na domácím ledě.

Phoenix, který prohrál čtyři z posledních pěti duelů, tak úspěšně zahájil sérii čtyř utkání na hřištích soupeřů. "Po sobotní prohře 2:5 s Chicagem jsme se chtěli vzpamatovat a podat zase dobrý výkon. Myslím, že po většinu zápasu se nám to podařilo," pochválil mužstvo trenér Dave Tippett.

Washington - Carolina 1:4

Počtvrté v sezoně skóroval útočník Jiří Tlustý, přispěl tak k výhře Caroliny 4:1 ve Washingtonu. Hurricanes rozhodli zápas třemi góly ve druhé třetině, přičemž Tlustý ve 36. minutě po přihrávce Radka Dvořáka zvýšil vedení hostů na 4:0. Hlavním strůjcem vítězství Caroliny, která do duelu vstupovala s vědomím šesti porážek z posledních osmi zápasů, byl Jeff Skinner, který vstřelil dva góly a na další přihrál. "Jeff měl skvělý začátek sezony, ale pak se zranil. Teď se znovu začíná dostávat do formy, a to potřebujeme," řekl trenér Kirk Muller na adresu Skinnera, který kvůli zranění vynechal jedenáct střetnutí.

Nashville - Vancouver 1:3

Desátý zápas za sebou odchytal v úterý Marek Mazanec v brance Nashvillu, porážce s Vancouverem 1:3 však nezabránil. Dvaadvacetiletý gólman poprvé po osmi utkáních inkasoval více než dva góly a s 30 zákroky byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Mazanec dlouho držel naděje Predators na úspěch, když po dvou třetinách byl stav zápasu nerozhodný 1:1. Ve třetí třetině však českého gólmana dvakrát překonal Ryan Kesler a zajistil Canucks třetí vítězství ze série čtyř utkání na hřištích soupeřů.

Kesler vstřelil dva góly i v předchozím duelu s Carolinou a má hlavní zásluhu na tom, že Vancouver po více než měsíci vyhrál dvě utkání po sobě. "Vstřelil jsem čtyři góly ve dvou zápasech, ale o tom to není. Dobře hraje celý tým. Myslím, že jsme šli výhrám naproti," poznamenal Kesler. Domácí kouč Barry Trotz nemohl být po utkání spokojený. "Při druhém gólu jsme prohráli dva osobní souboje. Nejprve v rohu a potom před brankou. To se nemůže stávat," zlobil se Trotz.

Florida - Ottawa 2:4

Sérii devíti zápasů bez bodu přerušil útočník Tomáš Fleischmann z Floridy. V duelu s Ottawou si v 7. minutě připsal asistenci u úvodního gólu zápasu, který ale nakonec "Panteři" prohráli 2:4 a zaznamenali třetí porážku ve čtvrtém domácím utkání za sebou. Panthers přitom po devíti minutách vedli 2:0, jenže hosté ještě v první třetině dokázali vyrovnat, vítězný gól pak vstřelil v poslední minutě druhého dějství Colin Greening. V 52. minutě přidal pojistku Bobby Ryan.

NY Islanders - Pittsburgh 2:3 P

Pozici nejproduktivnějšího hráče ligy potvrdil Sidney Crosby, jehož dva góly zajistily Pittsburghu vítězství 3:2 v prodloužení na ledě New Yorku Islanders. Na dvě branky přihrál Jevgenij Malkin, který tak bodoval v devátém utkání v řadě a v tabulce produktivity ztrácí na Crosbyho stále jen bod. Domácí podobně jako Florida vedli v průběhu první třetiny díky dvěma trefám Kylea Okposa 2:0, jenže nestačilo jim to. K obratu zavelel šestnáct sekund před koncem druhé třetiny v přesilové hře James Neal, v půlce třetí části pak rovněž v početní výhodě vyrovnal Crosby a stejný hráč vstřelil i vítězný gól v prodloužení.

Výsledky NHL:

Toronto - San Jose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1) Branky: 23. Raymond, 30. Kessel - 11. Brown, 15. J. Thornton, 37. Stuart, 59. Couture. Střely na branku: 30:41. Diváci: 19 360.

NY Islanders - Pittsburgh 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) Branky: 10. a 13. Okposo - 49. a 64. Crosby, 40. Neal. Střely na branku: 23:34. Diváci: 13 915.

Washington - Carolina 1:4 (0:1, 0:3, 1:0) Branky: 47. Green - 11. a 32. Skinner, 35. Sekera, 36. Tlustý (Dvořák). Střely na branku: 27:32. Diváci: 18 506.

Columbus - Tampa Bay 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) Branka: 25. Foligno. Střely na branku: 21:26. Diváci: 10 223.

Chicago - Dallas 3:4 (0:2, 3:1, 0:1) Branky: 30. Sharp, 37. Leddy, 38. Oduya - 14. Nichuškin, 19. Chiasson, 24. E. Cole, 44. Roussel z trest. střílení. Střely na branku: 50:18. Diváci: 21 411.

Nashville - Vancouver 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) Branky: 36. Wilson - 48. a 55. Kesler, 36. Richardson. Marek Mazanec odchytal za Nashville 58 minut, z 33 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 31:33. Diváci: 15 330.

Edmonton - Phoenix 2:6 (1:1, 1:2, 0:3) Branky: 10. a 40. Perron (na druhou Hemský) - 4. Boedker (Vrbata), 27. Vrbata, 28. Doan, 45. Ribeiro, 50. Yandle, 51. Moss. Střely na branku: 33:33. Diváci: 16 839.

Florida - Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1) Branky: 7. Huberdeau (Fleischmann), 9. Campbell - 11. Corvo, 19. Condra, 40. Greening, 52. Ryan. Střely na branku: 32:45. Diváci: 10 074.

Anaheim - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0) Branky: 28. Getzlaf, 43. Perry - 28. Carter, 46. Brown, rozh. nájezd King. Střely na branku: 28:51. Diváci: 17 294.