Následuje
MS 2020 Německo

Vrána zůstane ve Washingtonu, s Capitals prodloužil smlouvu o dva roky

Jakub Vrána podepsal novou dvouletou smlouvu s Washingtonem, v jehož dresu se loni radoval ze zisku Stanleyova poháru. Třiadvacetiletý český útočník, který se letos představil na mistrovství světa na Slovensku, si ročně vydělá 3,35 milionu dolarů.

Jakub Vrána
zdroj: USA Today Sports autor: Charles LeClaire

"Jakub je velmi dobrý hráč a součást našich plánů. Jsme spokojeni s tím, jak se v posledních dvou sezonách zlepšoval. Těšíme se, že bude v naší organizaci i nadále rozvíjet svůj potenciál," uvedl generální manažer Brian MacLellan.

Novou smlouvu, jejíž součástí je i podpisový bonus ve výši jednoho milionu dolarů, podepsal Vrána poté, co mu skončil nováčkovský kontrakt. Vrána dostal od klubu již v červnu takzvanou kvalifikační nabídku a Capitals tak drželi jeho hráčská práva.

Nejlepší střelec mistrovství světa hráčů do 18 let v roce 2014, na kterém Češi získali stříbrné medaile, figuruje v dlouhodobých plánech Washingtonu mezi šesticí elitních útočníků, na něž chtějí spoléhat. 

Capitals Vránu draftovali v roce 2014 v prvním kole jako celkově třináctého hráče, dosud v NHL odehrál 176 zápasů s bilancí 40 branek a 40 asistencí. Dalších osm bodů přidal ve 30 utkáních v play-off.

Svého maxima odchovanec Letňan dosáhl v minulé sezoně, kdy nechyběl ani v jednom zápase Washingtonu v základní části, vstřelil 24 gólů a přidal 23 asistencí. V play-off se ale neprosadil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy