Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance Extraliga 2023/2024

Voráček už na 99 procent hokej hrát nebude. Rok a půl chyběl kvůli následkům otřesu mozku

Hokejový útočník Jakub Voráček oficiálně ukončil aktivní kariéru. Čtyřiatřicetiletý mistr světa z roku 2010, který v NHL odehrál přes tisíc zápasů, absolvoval poslední soutěžní utkání v listopadu 2022 za Columbus. Následně byl mimo hru ze zdravotních důvodů a v této sezoně působil jako člen realizačního týmu extraligového Kladna. Konec kariéry potvrdil v rozhovoru pro CNN Prima NEWSPozději však své prohlášení zmírnil. Serveru sport.cz řekl, že konec jeho hráčské kariéry ještě není definitivní, ale na 99 procent už hráč nebude.

Jakub Voráček
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

"Na led už mě hlava a zranění nepustí. Teď už to můžu říct oficiálně. Je to součást hokejové kariéry. Všechno jednou končí a něco nového, někdy i krásnějšího, začíná," řekl Voráček CNN Prima News. Kladenský odchovanec měl opakované problémy s otřesy mozku, kterých podle svých slov prodělal dvanáct. "Čtyři byly takové těžší, osm menších," uvedl Voráček, který v této sezoně působil jako člen realizačního týmu extraligového Kladna.

Dosud byl hráčem Arizony, která loni v březnu převzala jeho smlouvu. Za Coyotes ale nikdy nehrál. "Nebylo těžké se smířit s tím, že je konec. Věděl jsem, že to nejde. A když něco nejde, tak nemá cenu si nad tím lámat hlavu. Nejsem sebelítostivý, když něco nejde. Prostě to tak je. Život není jenom o hokeji, vnímal jsem to takhle celou kariéru," řekl Voráček. Jeho osmiletý kontrakt uzavřený s Philadelphií skončil 18. dubna, kdy Arizona odehrála poslední utkání sezony.

"Kariéru ještě nekončím, i když to aktuálně vypadá, že na 99 procent už hokej hrát nebudu. To se ale ví už několik měsíců a od té doby se situace nijak nezměnila. Pořád si nechávám otevřené dveře. Nechci končit a pak zase oznamovat, že se vracím," řekl serveru sport.cz.

Účastník šesti mistrovství světa, olympijských her i Světového poháru odehrál v NHL 1058 zápasů, vstřelil 223 branek a přidal 583 asistencí. V play-off nasbíral ve 49 utkáních 28 bodů (9+19). V zámoří hrál za Columbus a Philadelphii.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články