Magazín EURO 2024

Voráček se po měsíci trefil, Philadelphie vybojovala bod

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček v pondělním utkání NHL ukončil po dvanácti zápasech své čekání na gól a pomohl Philadelphii získat alespoň bod za prohru 4:5 po samostatných nájezdech v Ottawě. Skóroval poprvé od 12. listopadu, kdy se trefil rovněž proti Ottawě a dvěma góly přispěl k výhře Flyers 5:0. Tentokrát se prosadil jednou - ve 32. minutě v přesilové hře svým čtvrtým gólem v sezoně vyrovnal na 2:2.

Jakub Voráček
zdroj: Getty Images

Ottawa - Philadelphia 5:4 SN

Zápas, v němž se vedení přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec rozhodl ve třetí sérii penaltového rozstřelu Jason Spezza, který byl jediným úspěšném střelcem v nájezdech. Ottawa v nich uspěla na pátý pokus poprvé v sezoně. "Letos to bylo zatím trápení. Ale člověk nepřestává věřit, že se to zlomí. Musíte si dál věřit a jsem rád, že mi dal trenér znovu šanci," prohlásil Spezza, jenž letos už třikrát při nájezdech neuspěl.

A nebyl zdaleka sám, vždyť před ním neproměnila Ottawa třináct nájezdů v řadě. "Získali jsme důležité dva body. Od začátku sezony jsme se při nájezdech trápili, jak při střelbě, tak v brance, ale dnes nám konečně obojí vyšlo," radoval se brankář Ottawy Craig Anderson, který si připsal 25 zákroků.

Anaheim - NY Islanders 5:2

Desátou porážku v řadě utrpěli New York Islanders, kteří podlehli 2:5 na ledě Anaheimu. Zatímco "Ostrované" zůstávají druhým nejhorším týmem v soutěži, domácí se bodově dotáhli na nejlepší tým celé ligy Chicago. Dvěma góly se o to zasloužil Corey Perry, jenž zaokrouhlil svůj letošní střelecký účet na 20 zásahů a v tabulce střelců ztrácí už jen dva góly na vedoucího Alexandra Ovečkina.

Perry se zároveň přihlásil do soutěže o nejhezčí gól roku. Na konci druhé třetiny prokličkoval až před branku, a přestože v rozhodující chvíli upadl, dokázal za jízdy v kleče zvednout puk pod břevno a překonat gólmana Anderse Nilssona. Necelé dvě sekundy před sirénou tak úchvatným způsobem vstřelil důležitý gól na 4:2. Jedním gólem přispěl k výhře Anaheimu také Saku Koivu, který se trefil teprve potřetí v sezoně a poprvé od 10. října.

Vancouver - Carolina 2:0

Páté vítězství za sebou vybojovali hokejisté Vancouveru, kteří porazili 2:0 Carolinu. Hrdinou večera se stal brankář Eddie Lack, který zneškodnil všech 31 střel Hurricanes a ve svém premiérovém domácím zápase vychytal první čisté konto v NHL.

Pittsburgh - Columbus 2:1

Pověst dvou nejproduktivnějších hráčů ligy potvrdili Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, kteří se postarali o výhru Pittsburghu 2:1 nad Columbusem. Malkin, který vynechal poslední dva zápasy kvůli zranění, ve 25. minutě otevřel skóre a bodoval v desátém utkání za sebou. V tabulce produktivity je s 38 body druhý s pětibodovou ztrátou na Crosbyho, jenž ve 49. minutě přidal druhý gól Penguins. První hvězdou zápasu byl vyhlášen brankář Marc-Andre Fleury, který si připsal 32 zákroků. O čisté konto ho připravil až 56 sekund před koncem třetí třetiny Matt Calvert.

Výsledky NHL:

Ottawa - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0) Branky: 11. a 43. MacArthur, 30. Wiercioch, 49. Turris, rozh. nájezd Spezza - 9. Raffl, 32. Voráček, 34. L. Schenn, 51. Timonen. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15 786.

Vancouver - Carolina 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) Branky: 4. Tanev, 59. Hansen. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18 910.

Pittsburgh - Columbus 2:1 (0:0, 1:0, 1:1) Branky: 25. Malkin, 49. Crosby - 60. Calvert. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18 520.

Anaheim - NY Islanders 5:2 (1:1, 3:1, 1:0) Branky: 40. a 48. Perry, 16. S. Koivu, 33. Cogliano, 40. Fowler - 10. Tavares, 25. Vanek. Střely na branku: 31:37. Diváci: 14 830.