Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Voráček prodloužil své působení ve Philadelphii až do roku 2024

Filadelfie - Útočník Jakub Voráček uzavřel v NHL novou osmiletou smlouvu s Philadelphií. Kontrakt vstoupí v platnost po nadcházející sezoně, "Letci" si tak pojistili služby kapitána českého týmu na letošním domácím mistrovství světa až do roku 2024. Finanční podmínky klub oficiálně nezveřejnil, podle informací společnosti TSN si však Voráček vydělá za dané období celkem 66 milionů dolarů (téměř 1,65 miliardy korun).

Jakub Voráček
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Chris Szagola

"Je to jeden z nejhezčích momentů v životě, to je jasné," řekl Voráček po podpisu kontraktu. "Dozvěděl jsem se to, když jsem hrál golf. Nevyšlo mi pak několik patů. Ale vážně, je skvělé být součástí týmu minimálně na dalších osm let. Doufám, že s Philly jednou dosáhneme na Stanley Cup," uvedl člen prvního All Star týmu uplynulé sezony NHL.

Zanedlouho šestadvacetiletý Voráček si díky dohodě výrazně finančně polepší. V posledním roce současného kontraktu činí jeho příjem 4,5 milionu dolarů, poté to bude v průměru 8,25 milionu ročně, což z něho v tomto ohledu udělá jednoho z nejlépe placených hráčů celé soutěže. Kapitán Flyers Claude Giroux, jehož ke klubu váže kontrakt do roku 2022, má v průměru na sezonu jen o 25 tisíc dolarů více.

Voráček jasnou prioritou

Generální manažer Philadelphie Ron Hextall se chtěl dohodnout s Voráčkem a jeho agentem Petrem Svobodou před startem tréninkového kempu, který začne 17. září. Povedlo se jim to s předstihem. "Na dnešním trhu je to férový obchod pro nás i pro Jakea," řekl Hextall deníku Daily News. "Byla to naše priorita číslo jedna. Nechtěli jsme riskovat, že bychom takového hráče mohli ztratit," dodal.

"Jsem rád, že jsme se dohodli tak rychle. Protože se už nemusím soustředit na nic jiného než na dobrý trénink a tréninkový kemp. Je to pro mě dobrá zpráva, ale na druhou stranu se v mé přípravě nic nemění, jak se připravuju na sezonu," prohlásila opora Flyers.
 
Minulý ročník byl pro Voráčka bodově jednoznačně nejvydařenější v dosavadní kariéře. Dlouho usiloval o cenu Arta Rosse pro nejproduktivnějšího hráče ligy, nakonec skončil v kanadském bodování pátý se ziskem 81 bodů za 22 branek a 59 asistencí z 82 utkání.

I díky tomu obdržel podruhé během svého působení ve Philadelphii Bobby Clarke Trophy, která je určena nejužitečnějšímu hráči týmu. Byl také zařazen do prvního All Star týmu soutěže, kam se dostal jako první Čech od roku 2006, kdy mezi vyvolenými figuroval Jaromír Jágr.

Nový kontrakt udělá z Voráčka jednoho z nejlépe placených hráčů celé soutěže.

S deseti body za tři trefy a sedm nahrávek z deseti utkání vévodil Voráček rovněž produktivitě českého týmu na domácím MS. Následně poprvé ovládl anketu Zlatá hokejka.
 
Sedmička draftu 2007, kdy si Voráčka vybral Columbus, působí v týmu Letců od roku 2011. Celkem má mistr světa z roku 2010 na kontě v základní části NHL 531 odehraných zápasů a 372 bodů díky 124 gólům a 248 přihrávkám. V play-off přidal kladenský odchovanec ve 22 startech 15 bodů (4+11).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy