Sokolský zpravodaj

Voráček nahrál na vítězný gól a po dvou letech si střihl pěstní souboj

New York - Hokejový útočník Jakub Voráček asistoval v úterním utkání NHL u vítězné branky Philadelphie, která udolala Pittsburgh 3:2 v prodloužení. Kladenský odchovanec se během zápasu i porval, když si nenechal líbit bodyček, který mu uštědřil Rob Scuderi. Český hráč byl v pěstním souboji úspěšnější a několika ranami poslal soupeře na kolena.

Jakub Voráček v souboji s Robem Scuderim
zdroj: ČTK/AP

Voráček bodoval ve třetím utkání za sebou. V prodloužení po jeho střele vznikl v brankovišti Penguins závar, v němž se nejlépe zorientoval Claude Giroux a zápas rozhodl. Český útočník si upevnil vedení v produktivitě soutěže a před druhým Tylerem Seguinem z Dallasu má náskok čtyř bodů. Ve vzájemné konfrontaci předčil Voráček i hvězdu Pittsburghu Sidney Crosbyho, jenž vyšel naprázdno.

Do bitky se v soutěži pustil po téměř dvou letech. "Viděl jsem před utkáním (Davea) Hammera Schultze, tak jsem mu chtěl ukázat, co umím," komentoval rvačku Voráček. Schultz, který je v klubové síni slávy a patřil ke skvělým bitkařům sedmdesátých let, si na své přišel zejména během druhé třetiny. V ní se rivalita mezi oběma týmy naplno rozhořela a k vidění byly celkem čtyři pěstní souboje.

Souboj Voráčka se Scuderim:

"Šlo o velmi emotivní zápas. Byla to bitva celých 60, vlastně 64 minut. Pokud chceme vítězit, měli bychom takhle hrát každý zápas. Ale je těžké si udržet stejný způsob hry 82 utkání. Navíc někdy narazíte na tým, který se nebije nebo nehraje tak kontaktní hokej jako Pittsburgh. Proto je potřeba, abychom uměli vyhrávat zápasy různými způsoby," dodal Voráček, který s Philadelphií ztrácí ve Východní konferenci jedenáct bodů na poslední postupové místo do play-off.

Sestřih utkání Philadelphia - Pittsburgh:

Český gólman Petr Mrázek se oklepal z předchozího startu, kdy byl v první třetině po třech brankách střídán, a dovedl Detroit k výhře 5:4 po samostatných nájezdech nad Minnesotou. Ostravský rodák sice nezabránil v poslední třetině srovnání hostů z 1:4 na 4:4, ale v rozstřelu kryl oba pokusy soupeře a celkově si připsal 34 úspěšných zákroků. "Myslím, že jsme hráli i ve třetí třetině dobře, ale oni potřebovali udělat něco s výsledkem a tlačili se dopředu. Povedlo se jim pár útočných akcí, dostali se k dorážkám a třikrát skórovali," řekl Mrázek.

Domácí přišli o tříbrankový náskok v rozmezí 47. až 54. minuty. Chvilkový kolaps je ale nakonec nemusel mrzet. Byť v této sezoně uspěli jen ve dvou z devíti rozstřelů, tentokrát v nájezdech zvítězili. "Je to v nich vždy padesát na padesát. První nájezd soupeř minul a ve druhém jsem čekal zakončení na lapačku a byl jsem na to připraven," doplnil.

Sestřih utkání Detroit - Minnesota:

Milan Michálek byl v osmi utkáních úterního programu NHL jediným českým hokejistou, který skóroval. Třicetiletý útočník úspěšnou dorážkou poslal Ottawu ve druhé třetině na ledě New Yorku Rangers do vedení 2:1, ale Senators pak prohráli 2:3 v prodloužení. Michálek má na kontě šest branek, polovinu z nich ale vstřelil v posledních pěti zápasech.

"Všechna vítězství nemohou být krásná jak obrázky Picassa. A to byl dnešní případ. Přestože jsme neodehráli nejlepší zápas, vyhráli jsme. A to je hlavní," uvedl trenér Rangers Alain Vigneault, jehož svěřenci si připsali výhru v 16 z posledních 19 zápasů. Na druhé straně hráči Ottawy litovali, že opět ztratili vyrovnaný zápas. "Je to už klasika. Těsný zápas, ale prohráli jsme. To odděluje dobré týmy od skvělých," podotkl obránce Senators Jared Cowen.

Sestřih utkání NY Rangers - Ottawa:

Ještě v dalších dvou utkáních nebylo rozhodnuto po základní hrací době. Montreal gólem ze 65. minuty přetlačil Nashville 2:1 a Washington překvapivě prohrál v rozstřelu s nejhorším týmem soutěže Edmontonem. Capitals přitom třikrát vedli o dvě branky (2:0, 3:1, 4:2), ale nakonec soupeři podlehli 4:5. Naopak nejjednoznačnější výhra se zrodila v Chicagu, kde domácí přehráli jasně Arizonu 6:1. Coyotes, hrající bez zraněného Zbyňka Michálka, si připsali šestou prohru v řadě.

Výsledky NHL:

NY Rangers - Ottawa 3:2 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0) Branky: 30. Hayes, 43. Kreider, 63. Hagelin - 34. Karlsson, 35. M. Michálek. Střely na branku: 35:35. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Kreider (NY Rangers), 2. Karlsson (Ottawa), 3. M. Staal (NY Rangers).

Washington - Edmonton 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 1:2 - 0:0) Branky: 2. a 14. Ovečkin, 18. Beagle, 47. Bäckström - 56. a rozhodující sam. nájezd Purcell, 15. Roy, 40. Nikitin, 59. Nugent-Hopkins. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin (Washington), 2. Nugent-Hopkins (Edmonton), 3. Carlson (Washington).

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0) Branky: 14. L. Schenn, 45. Vandevelde, 64. Giroux (Voráček) - 23. Kunitz, 43. Bennett. Střely na branku: 40:35. Diváci: 19 982. Hvězdy zápasu: 1. Emery, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Malkin (Pittsburgh).

Montreal - Nashville 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0) Branky: 43. Galchenyuk, 65. Subban - 33. Ribeiro. Střely na branku: 27:37. Diváci: 21 287. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Jones (Nashville), 3. Subban (Montreal).

Detroit - Minnesota 5:4 po sam. nájezdech (2:1, 2:0, 0:3 - 0:0) Branky: 10. Pulkkinen, 15. Ericsson, 24. Nyquist, 28. Oullet, rozhodující sam. nájezd Dacjuk - 47. a 54. Parise, 14. Koivu, 51. Vanek. Střely na branku: 24:38. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval čtyři branky z 38 střel a úspěšnost zásahů měl 89,47 procenta. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Parise (Minnesota).

Tampa Bay - Vancouver 4:1 (0:0, 1:0, 3:1) Branky: 41. a 58. Killorn, 34. Filppula, 45. Boyle - 49. Corrado. Střely na branku: 26:28. Diváci: 18 517. Hvězdy zápasu: 1. Filppula, 2. Killorn, 3. Garrison (všichni Tampa Bay).

Chicago - Arizona 6:1 (2:0, 3:1, 1:0) Branky: 13. a 40. Shaw, 7. Toews, 24. P. Kane, 30. Teravainen, 55. Rundblad - 38. Lessio. Střely na branku: 51:36. Diváci: 21 427. Hvězdy zápasu: 1. Shaw, 2. P. Kane, 3. Teravainen (všichni Chicago).

Dallas - Boston 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) Branky: 27. Fiddler - 35. Eriksson, 39. Campbell, 48. Hamilton. Střely na branku: 37:27. Diváci: 17 432. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Hamilton (oba Boston), 3. Fiddler (Dallas).