Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Vondrka o odchodu do Hradce: Jsou to spekulace. Jsem tady a hraju za Boleslav

Po čtyřzápasové absenci se vrátil do sestavy Mladé Boleslavi kapitán Michal Vondrka a mohl si vychutnat po dokonalém obratu výhru na ledě Hradce Králové 3:2 po prodloužení. O sedmatřicetiletého útočníka se podle spekulací právě Hradec uchází, ale Vondrka to nechtěl nijak komentovat.

Michal Vondrka
zdroj: ČTK autor: Pavel Lebeda

Užíval si výhru v dresu Bruslařského klubu. Věřil za nepříznivého stavu 0:2, že jeho tým může uspět. To se vyplnilo a Mladá Boleslav po sérii tří proher dokázala ve třetím nastavení v řadě poprvé překlopit výhru na svou stranu.

"Dlouho jsme nedokázali dát gól a na začátku třetí třetiny se Hradec dostal do vedení 2:0. To nebylo vůbec příjemné. Cítil jsem ale z mančaftu, že tady něco můžeme udělat. Věřili jsme, že se pořád dá něco udělat. Pak dal Adam Zbořil na 2:1, v oslabení jsme srovnali. Super, jsem nadšený," řekl Vondrka.

Podle něj nepanovala na lavičce žádná nervozita z možné čtvrté porážky za sebou. "Tohle je o mentálním nastavení. Snažil jsem se kluky na střídačce dál povzbuzovat, oni ale nebyli nijak dole. Vycítíte, že to není špatné. Stačí, když vidíte, jak se kluci kolem vás dívají, co dělají. Samozřejmě, že nám tam góly už padnout nemusely. Ale spadly a všechno se otočilo k nám. Byla to taková loupež," uvedl Vondrka.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Hradec Králové - Mladá Boleslav

Byl rád, že se série proher zastavila. "Pár zápasů jsme nevyhráli. Sbírali jsme poslední dobou málo bodů a dva body z Hradce jsou super. Snad nás ten obrat nakopne. Hrajeme hned v sobotu (s Vítkovicemi), moc se těším. Mám rád, když se hraje takhle rychle za sebou," podotkl Vondrka.

K možnosti, že by v průběhu své druhé sezony v Mladé Boleslavi odešel, se nechtěl vyjadřovat. "Tohle nebudu komentovat, podle mě je to úplně zbytečné. Jsem tady a hraju. Jsou to všechno spekulace," řekl i na téma své údajné nespokojenosti s vytížením na ledě.

Chce dál bojovat v dresu Bruslařského klubu. "Hraju za Boleslav a chci tady udělat co nejlepší výsledek, sebrat co nejvíc bodů. V tomto období je to hrozně důležité," řekl Vondrka.

Uspěl proti týmu Vladimíra Růžičky, pod kterým hrál ve Slavii, Chomutově i české reprezentaci. "Hrajou pod Růžou takového zanďoura. Je těžké procházet přes střední pásmo, ale nám se to párkrát povedlo, jenom jsme občas dávali pozdě puky zezadu. Kdy to uděláme, jak máme, zvládneme to. Hradec hru taky občas měnil, Růža to rád dělá. Byly tam pasáže, kdy hráli něco jiného," podotkl Vondrka.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy