MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Vokoun vychytal čtvrté čisté konto, Florida vyhrála 3:0 v Ottawě

New York - Český brankář Tomáš Vokoun vychytal v sobotním utkání NHL nulu na ledě Ottawy a přispěl k vítězství hokejistů Floridy 3:0. V zápase zlikvidoval všech 24 střel a v této sezoně zaznamenal již čtvrté čisté konto. Největší hvězdou utkání byl ale vyhlášen jeho krajan Rostislav Olesz, jenž zápas rozhodl dvěma góly v druhé třetině. K výhře nad Floridou Ottawě dopomohla také absence klíčových hráčů Daniela Alfredssona, Jasona Spezzy a Milana Michálka kvůli zdravotním potížím. V průběhu zápasu navíc odstoupili ze hry Jesse Winchester a Filip Kuba.

Vedle Vokouna se dařilo i dalšímu českému gólmanovi Michalu Neuvirthovi. Ten v brance Washingtonu kapituloval z 39 střel na ledě Atlanty jen jednou a jeho tým vyhrál vysoko 8:1. Polovinu z gólové nadílky inkasoval Ondřej Pavelec, jenž po 24 minutách vystřídal Johana Hedberga. "Místo toho, abychom ještě zabojovali, tak jsme to ve třetí třetině vzdali. To přece nejde!" zlobil se trenér Atlanty John Anderson. V posledním dějství totiž Capitals utržili další čtyři góly.

Obránce Marek Židlický přispěl jedním gólem k vítězství Minnesoty nad Chicagem 6:5 po samostatných nájezdech. Wild, v jejichž dresu si připsal dvě asistence Martin Havlát, předvedli v zápase parádní obrat, když ještě na začátku 47. minuty prohrávali 1:5. Pak však třemi góly během dvou minut snížili na rozdíl jediné branky a minutu a půl před koncem třetí třetiny vyrovnali. Penaltový rozstřel se protáhl až do osmé série, v níž rozhodl o výhře Minnesoty Owen Nolan.

Podobný obrat se málem povedl také hokejistům Phoenixu, kteří i díky asistencím Roberta Langa, Petra Průchy a Radima Vrbaty dokázali ve třetí třetině zápasu s New Yorkem Islanders vyrovnat z 1:4 na 4:4. V samostatných nájezdech však byli úspěšnější Ostrované, kteří tak nakonec zvítězili 5:4. Penalty si užili také fanoušci v Buffalu, kde zvítězilo Colorado 4:3 a přerušilo tak šestizápasovou vítěznou sérii Sabres. Po sedmi prohrách v řadě se konečně dočkali vítězství hokejisté St. Louis, kteří vyhráli 4:3 v Los Angeles.