Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Vlach dostal za bitku s Orsavou trest, jeho sok zase odešel s pokutou za filmování

Hokejisté Liberce se v jednom zápase budou muset obejít bez Jaroslava Vlacha. Útočník Bílých Tygrů dostal trest od disciplinární komise za bitku po skončení nedělního duelu v Mladé Boleslavi s domácím Jakubem Orsavou. Právě mladoboleslavský forvard přijde o 10 procent základního měsíčního platu za filmování. Stejně byl potrestán i útočník Radovan Pavlík z Hradce Králové.

Pěstní souboj mezi Jakubem Orsavou z Mladé Boleslavi (vlevo) Jaroslavem Vlachem z Liberce
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Divoký závěr zápasu v Mladé Boleslavi, který domácí vyhráli 3:1, přinesl hned tři tresty na pět minut a do konce utkání, jež sudí udělili až po skončení hrací doby. Vše odstartoval gól Tomáše Urbana do prázdné liberecké branky, při němž ale útočník vítězů zakončoval zcela evidentně s vědomím, že střílí až po závěrečné siréně.

Za to ho okamžitě počastoval krosčekem liberecký kapitán Martin Ševc. Na ledě tak začala vřava, jež vyústila v pěstní výměnu názorů mezi Vlachem a Orsavou, v níž měl jasně navrch obávaný bitkař Vlach. Právě těmto třem připsali sudí do zápisu trest na pět minut a do konce utkání. Preventivně navíc zamítli obvyklé podání rukou mezi hráči obou mužstev.

Zatímco Ševc a Orsava vyvázli bez dodatečného zákazu startů, Vlach byl potrestán za to, že opakovaně neuposlechl výzev rozhodčích, naopak zneužil chvíle, kdy od sebe oddělovali jiné soupeře k tomu, aby vyvolal šarvátku s Orsavou. Kladem pro něho ale bylo, že nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav - Liberec

Komise hodnotila i Vlachův zákrok, který byl reakcí na Orsavův pád v 56. minutě, po němž byl ale vyloučen za hákování pouze Ševc. V tomto případě od dalšího potrestání upustila. Finanční postih naopak přineslo jednání Orsavy, jehož pád vyhodnotila komise jako teatrální ve snaze ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro svůj tým. Orsavovi se to podařilo, Mladá Boleslav navíc z následné přesilovky dala gól na 3:1.

Svému pádu přidal rovněž Pavlík během utkání, jež se hrálo v neděli a Hradec Králové v něm vyhrál v Třinci 3:0. Oceláři ale na simulování soupeře nedoplatili inkasovanou brankou. "Hráč byl zjevně atakován rukama, atak však nebyl takového charakteru, aby musel nevyhnutelně vést k jeho pádu," uvedla v odůvodnění komise.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy