Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Vítkovicím se doma daří, odnesl to i Třinec

Ostrava - Hokejisté Vítkovic porazili ve 30. kole extraligy Třinec 4:1 a poprvé v ročníku se v moravskoslezském derby mohli radovat z výhry. Dvěma góly se o úspěch ostravského celku zasadil Lukáš Klimek, branku přidal i Rudolf Huna, který v posledních pěti utkáních zaznamenal osm tref. Vítkovice na domácí půdě vyhrály popáté za sebou a kouč Peter Oremus má v ČEZ Aréně zatím stoprocentní bilanci.

Vítkovice–Třinec
zdroj: ČTK autor: Petr Sznapka

Vítkovičtí potvrdili, že se v poslední době na vlastním ledě cítí jako ryby ve vodě. I když v úvodní desetiminutovce jejich převaha ještě nebyla nikterak výrazná, Strapáč s Kolouchem měli dvě šance na otevření skóre, ale s Hrubcem si neporadili. Třinec byl daleko produktivnější a využil hned úvodní přesilovku. Varaďa měl v 11. minutě před Šindelářem tolik místa, že na gólovou dorážku si mohl dovolit spotřebovat i tři pokusy.

Ostravané nesklopili hlavy a jejich tlak naopak nabíral na otáčkách. Polák svým nahozením od modré čáry orazítkoval třineckou tyčku, hosté pak ubránili oslabení, ale těsně poté nezachytili Burgrův pas na najíždějícího Klimka, který puk těsně před Hrubcem zvedl pod horní tyč. Ještě v první části mohli jít domácí i do vedení, dvě sekundy před jejím koncem ale Romana ve vyložené šanci vychytal Hrubec.

Od druhé části už sevřely opratě zápasu do svých rukou pevně Vítkovice. Třinec jim v tom napomáhal chybami ve středním pásmu a po jedné z nich hned ve 22. minutě unikl Zíbovi Huna a švihem zajistil domácím druhý gól. Slovenský útočník skóroval v pátém utkání v řadě. Vyhlášená třinecká ofenzíva se proti výborně bruslícímu soupeři nemohla najít. Když se ve 28. minutě Oceláři po ojedinělém zaváhání domácích dostali do přečíslení tři na jednoho, gólovou situaci překombinovali spoustou přihrávek.

Vítkovice však byly lepší a další ledabylou hostující ztrátu puku ve středním pásmu ztrestal Strapáč, který 36 sekund před závěrem druhého dějství dokonale vymetl levý horní kout Hrubcovy branky. V závěru už domácí ubrali ze svých útočných aktivit a stáhli se do středního pásma. I tak Burger trefil tyčku a chvilkový náznak třineckého vzepětí čtvrtou trefou zmrazil Klimek, který pohotově bez přípravy praštil do puku po Burgrově vyhraném buly.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Klimek (Burger, Barinka), 22. Huna (Svačina), 40. Strapáč (Svačina), 49. Klimek (Burger) - 11. Varaďa (M. Růžička, Galvas). Rozhodčí: Mullner, Kubuš (oba SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 4 606.

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Stehlík, Malík, Kuba, Voráček, Rehák - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Třinec: Hrubec - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků.

Peter Oremus (Vítkovice): "Nebudu hodnotit jen tento zápas, ale vezmu to komplexně. Odehráli jsme doma tři velice těžké zápasy, ve kterých jsme získali plný počet devíti bodů, což je výborné. Je vidět, že síla týmu je velká. Výkony a výsledky jsou potěšující, ale zároveň zavazující. Nemůžeme se uspokojit, bodů máme pořád málo. Musíme dál makat."

Pavel Janků (Třinec): "Bylo to pěkné derby. První třetina byla z naší strany výborná, škoda, že jsme neudrželi vedení. Od druhé třetiny převzaly Vítkovice iniciativu a po zásluze nám o dva góly odskočily. Domácí pak byli lepším týmem. I když jsme se snažili se zápasem něco udělat, tak se nám to nepodařilo. Vítkovice dneska vyhrály zaslouženě."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy