Následuje
Sportovní zprávy

Vítkovice zlomily chomutovský odpor čtyřmi góly v druhé části

Ostrava - Pokles formy chomutovských hokejistů dnes pokračoval ve Vítkovicích, které Piráty na domácím ledě smetly přesvědčivým skóre 5:0. Ostravané nakročili k výhře ve druhé třetině, kdy soupeři nastříleli v rozmezí sedmi minut čtyři góly. Severočeši už sedm kol čekají na výhru v normálním čase. Brankář Roman Málek má třetí vychytanou nulu v sezoně.

Radost hokejistů Vítkovic
zdroj: ČTK autor: Alexandra Mlejnková

Po pěti zápasech se do vítkovické branky vrátil Málek a hned v první minutě musel i ukázat, že je ve staré formě. S pukem na holi se před ním náhle vynořil osamocený Frolík, ale bekhendem si na Málka nepřišel. Vítkovice se vzápětí usadily v útočném pásmu při Důrasově vyloučení, dva Klimkovy projektily vykryl Řehoř, ale při Slobodově ráně od modré čáry už mu musela pomoci tyčka.

Z mírné převahy domácí v první části nic nevytěžili. Po Rehákově kiksu z ní dokonce mohli odcházet i se ztrátou, ale Frolík v další vyložené šanci selhal a ze sóla švihem zamířil vedle tyče.

Drtivý úder dopadl na chomutovské hráče ve druhém dějství. Po nevyužité příležitosti Důrase je Vítkovice sevřely v tlaku, který přinesl čtyři góly v rozpětí sedmi minut. K náporu zatroubila čtvrtá vítkovická řada; po ideální Húževkově přihrávce ve 27. minutě zblízka doklepl puk do branky Szturc. Húževka si vzal slovo i v dalším střídání, když gól tentokrát nezištně naservíroval Šedivému.

Piráty patrně zlomila v polovině zápasu třetí branka Malíka. Hosté sice ubránili oslabení, ale inkasovali těsně po návratu vyloučeného Pulpána. V chomutovské brance vystřídal Řehoře Kostúr, který se však po několika sekundách uvedl nepřesnou rozehrávkou na hokejku domácího Ujčíka, jenž mohl ve vlastním oslabení svým obávaným švihem zvýšit na 4:0.

S porážkou smířený Chomutov soupeři v závěru ani moc nekomplikoval cestu ke třem bodům. Domácí si vylepšili skóre ještě pátým gólem, který si zblízka připsal Strapáč. Pod trenérem Peterem Oremusem dosáhli v šestém utkání čtvrté výhry.

Vítkovice - Chomutov 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Szturc (Húževka, Šedivý), 29. Šedivý (Húževka), 32. Malík (Burger, Klimek), 34. Ujčík, 42. Strapáč (Kuba). Rozhodčí: Mikula, Trombík - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 453.

HC Vítkovice Steel: Málek - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Piráti Chomutov: Řehoř (33. Kostúr) - Palin, Pulpán, Rýgl, Jurčina, Bartejs, Pavlas, Rutta, Mrázek - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - Chimera, Zálešák, Důras - Ondřej, Y. Treille, Hafenrichter - Lušňák, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

Ladislav Svozil (Vítkovice): "Začali jsme lehkovážněji, bez pohybu a důrazu v osobních soubojích. Chomutov nás v tom předčil, a kdyby dal z přečíslení jeden, dva góly, asi by se nám to těžko otáčelo. Až po důrazném proslovu v přestávce se to od druhé třetiny zlepšilo. Když dali kluci dva góly, už to vypadalo jinak a začali si věřit."

Jiří Doležal (Chomutov): "Utkání se zlomilo mezi 27. a 34. minutou, kdy jsme dostali čtyři góly a bylo rozhodnuto. Na začátku jsme měli dvě šance, kdy jsme mohli skórovat. Naše produktivita byla i pak špatná, protože i v úvodu druhé třetiny jsme znovu měli dvě šance, které jsme nevyužili. Pak už skórovali domácí."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy