Paralympijský magazín

Vítkovice vedou po výhře nad Plzní extraligu už o tři body

Ostrava - Hráči Vítkovic zdolali v 32. kole hokejové extraligy Plzeň 6:4 a vedou před druhým Třincem už o tři body. Třemi kanadskými body za dvě branky a jednu asistenci se na výhře Ostravanů podílel Petr Pohl, dvakrát se trefil také Viktor Ujčík. Plzni nebyly nic platné dvě trefy nejlepšího střelce i nejproduktivnějšího hráče soutěže Tomáše Vlasáka, a západočeský klub tak ztrácí na desítku pro předkolo play off už jedenáct bodů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Mistrovské Pardubice po sérii čtyř porážek zabraly na ledě Českých Budějovic a vyhrály 3:1. Východočeši se dokázali vyrovnat i s početnou marodkou útočníků, z nichž chyběli Koukal, Cetkovský, Špirko a Pineault. Mountfield prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů a klesl na deváté místo. O osudu utkání rozhodli Východočeši už v úvodním dějství, které vyhráli 2:0 po brankách Mezeie a Somíka. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté poslední Mladé Boleslavi zvítězili na ledě Litvínova 5:3 a ukončili devět zápasů trvající čekání na plný bodový zisk. Tým trenéra Miloše Holaně se přiblížil třináctému Kladnu na rozdíl osmi bodů. Litvínov klesl na desáté místo a má šestibodový náskok před jedenáctou Spartou, která už ale sehrála o dva zápasy více. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC MOUNTFIELD - HC EATON Pardubice

Hokejisté Třince prohráli na ledě Zlína 2:3 a po třetí porážce z posledních čtyř zápasů ztrácejí na vedoucí Vítkovice tři body. O osudu utkání rozhodla polovina druhé třetiny, kdy se za stavu 1:1 trefili během tří minut Důras a Kubiš. Berani tak zvítězili ve čtvrtém z pěti duelů a posunuli se na třetí místo o skóre před trojici Pardubice, Liberec a Brno. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Slavie porazili v domácí aréně Liberec vysoko 7:1. Pražané udělali výrazný krok k sedmé výhře z posledních osmi domácích utkání během druhé třetiny, kterou vyhráli 4:0, přičemž tři z těchto branek vtěsnali mezi 21. a 26. minutu. Čisté konto pokazil Kopřivovi až za stavu 0:6 ve 48. minutě Klimenta. Slávisté se posunuli už na osmé místo a na jedenáctou Spartu mají osmibodový náskok. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Kladna předvedli na ledě Karlových Varů dokonalý obrat, když dokázali otočit nepříznivý stav 0:3 a zvítězili 4:3 v prodloužení. Zápas rozhodl v čase 61:25 útočník Martin Látal. Energie tak prodloužila své čekání na plný bodový zisk už na osm utkání. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy