Následuje
SP Německo

Vítkovice v nájezdech udolaly Vary a uťaly sérii devíti porážek

Ostrava - Hokejisté Vítkovic v předehrávce 15. kola extraligy porazily Karlovy Vary 2:1 po samostatných nájezdech a utnuly tím sérii devíti porážek. Strůjcem vytouženého vítězství byl Ondřej Roman, který byl jediným úspěšným střelcem v penaltách.

Vítkovice - Karlovy Vary
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Domácí byli po gólu Jiřího Burgra blízko tříbodové výhry, ale 18 sekund před koncem je o ni připravil Tomáš Harant. Energie potvrdila pověst nejslabšího celku venku, kde prohrála sedmé z osmi utkání. Karlovy Vary chtěly prohrami decimovaného soupeře otrávit důslednou defenzívou a dařilo se jim to tak, že Vítkovice se přes ni v prvním dějství neprokousaly do jediné gólové šance. Domácím nervozitou občas uskakovaly puky už v rozehrávce, hosté se po jejich chybách dvakrát zjevili před Dolejšem, ale z obou akcí se dalo vytěžit mnohem víc než slabé či nepřesné zakončení.

Ostravané pořádně zabrali až v závěru první dvacetiminutovky při Redlihsově vyloučení a v kratičké přesilovce pět na tři. Při dorážce Szturce už skoro zvedali ruce nad hlavu, ale v posledním okamžiku ho před odkrytou bránou povalil na zem jeden z protihráčů a zabránil jistému gólu. Energie úpornou obranou dále brnkala na vítkovické nervy. Své šance do roztažené obrany soupeře se dočkala ve 25. minutě, ale Kverka po nájezdu z pravého křídla nenašel místo nad Dolejšovou lapačkou.

Přetaktizovaná partie se stala čekáním na jediný a klíčový gól. Dát ho mohl Kovář, před nímž se na moment rozestoupila hostující obrana, ale bombou z mezikruží trefil jen Závorku. I v herním trápení Vítkovicím zkraje poslední části vyšla jedna kombinace až do koncovky, ale Vandas z brankoviště možná i s lehkou Závorkovou tečí přestřelil prázdnou branku a mohl se jen chytit za hlavu. Jinak se už oba týmy při hře pět na pět k ničemu nedostaly. Během karlovarské přesilovky mohl dát Ostravanům knokaut Radim Hruška, ale zblízka mezeru mezi tyčkou a Dolejšovou vyrážečkou netrefil. Početní výhody v závěru urputného souboje klíčovou roli také sehrály.

Deylovo vyloučení potrestal tři minuty před koncem Burger, který z voleje zametl za Závorku Němcovu pohotovou přihrávku. Ale vítězná trefa to nebyla. Opět Burger už v karlovarské power play ze středního pásma minul prázdnou bránu, vzápětí se nechal vyloučit Vandas a 18 sekund před koncem Harant při hře šest na čtyři dělovkou od modré čáry srovnal. I v prodloužení měly Vítkovice výhru na dosah. Závorka lapil sólo Svačiny a domácí pak propásli i přesilu čtyř proti třem, byť v ní Závorku ostřelovali ze všech pozic. Dvoubodové vítězství jim tak zajistil až Roman v nájezdech.

Sestřih a ohlasy utkání Vítkovice - Karlovy Vary

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 57. Burger (E. Němec, Šenkeřík), rozhodující nájezd Roman - 60. Harant (Skuhravý). Rozhodčí: Pešina, R. Polák - Charvát, Frodl. Vyloučení: 4:6, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3 755.

Vítkovice: Dolejš - Zíb, Kovář, Čerešňák, Šenkeřík, Stehlík, Pastor - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Burger, E. Němec - Šedivý, Húževka, Szturc - J. Káňa, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Deyl, T. Dvořák - Duda, J. Kverka ml., Vachovec - D. Hruška, Skuhravý, Heizer - V. Tomeček, Balán, Pšurný - Koblasa, R. Hruška, Štals. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Roman Šimíček (Vítkovice): "Hodně vydřený zápas, ale jsme rádi za dva body. Potřebovali jsme bodovat za každou cenu. Bohužel jsme dostali gól na 1:1 osmnáct sekund před koncem, kdy nás soupeř potrestal za faul. Naštěstí se nám konečně zase povedla trestná střílení. Z naší strany je ale spokojenost s tím, jak se k tomu kluci postavili. Není lehké po takové sérii proher hrát líbivý hokej. Bylo to vydřené, ale doufáme, že to je zlom."

Jaromír Kverka st. (Karlovy Vary): "Přijeli jsme s cílem bodovat a to se nám povedlo. Ale hokej nebyl z obou stran moc hezký. Oba týmy nechtěly udělat chybu. Vítkovice měly víc ze hry, ale my jsme dobrou defenzívou a výborným Závorkou dlouho drželi stav na 0:0. Pak přišel faul, kdy nás Vítkovice potrestaly, ale klobouk dolů před klukama, jak se ještě zvedli a také z přesilovky vyrovnali. Penalty jsme nezvládli, ale odvážíme si bod a týmu chci poděkovat za disciplinovaný výkon."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy