Dohráno

Vítkovice udolaly Třinec 3:2 a vystřídaly ho na prvním místě

Ostrava - Přímý souboj o první místo v extraligové tabulce skončil ve 26. kole těsným vítězstvím Vítkovic, které na domácím ledě udolaly v derby Třinec 3:2. Svým osmým gólem v sezoně rozhodl Petr Pohl, Ocelářům dvě trefy exvítkovického forvarda Václava Varadi k bodovému zisku nestačily. Hosté v posledních sekundách obléhali vítkovickou branku, vyrovnat se jim však už nepodařilo. Vítkovice doma vyhrály už podeváté v řadě. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Liberce zdolali České Budějovice 3:1 a potřetí za sebou naplno bodovali. Bílí Tygři se tak posunuli na třetí místo o skóre před Kometu Brno. Za výhrou nasměroval Severočechy už ve 4. minutě obránce Štich, který vypálil od modré čáry a jeho tečovaná střela skočila za překvapeným Kovářem, dvěma góly pak rozhodl o výsledku Klimenta. Hosté už dokázali pouze snížit. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Litvínova zvítězili na ledě třináctého Kladna 5:1 a posunuli se na deváté místo před Slavii. Severočeši rozhodli díky trefám Františka Lukeše a Petera Jánského, kteří v úvodu závěrečné třetiny během 27 vteřin získali vedení 3:1. V závěru pojistili výsledek v power play Martin Ručinský a z trestného střílení opět Jánský, který se stejně jako Lukeš trefil v utkání dvakrát. Kladno potřetí za sebou nebodovalo a před poslední Mladou Boleslaví má stále náskok čtyř bodů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Bílí Tygři Liberec - HC MOUNTFIELD

Hokejisté Plzně porazili Zlín 4:1 a vyhráli čtvrtý z posledních pěti zápasů. Základ svého úspěchu položili domácí dvěma góly v první třetině. Hosté měli možnost zvrátit vývoj utkání během prostřední dvacetiminutovky, svoji převahu ale nedokázali vyjádřit gólově a naopak jednou inkasovali. V závěrečné části si už Indiáni vedení pohlídali. O plzeňskou výhru se výrazně zasloužil Radek Duda dvěma góly a jednou přesnou přihrávkou. Kapitán Martin Straka zaznamenal tři asistence. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Kometa Brno vyhrála před rekordní návštěvou sezony 12.251 diváky na ledě pražské Slavie 4:3 v prodloužení. Zápas rozhodl v 63. minutě bývalý hráč Slavie Radek Dlouhý. Moravský celek tak na třetí pokus uspěl v O2 areně, v předešlé sezoně tam dvakrát prohrál. Slavia poprvé v sezoně prohrála duel, který se rozhodoval v prodloužení nebo samostatných nájezdech.

Hráči pražské Sparty po šestizápasovém bodovém půstu zabrali a zvítězili na ledě Karlových Varů 4:3 po samostatných nájezdech. Teprve druhou výhru z posledních jedenácti zápasů zařídil svěřencům trenéra Miloslava Hořavy v rozstřelu kapitán David Výborný. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Mladé Boleslavi podlehli Pardubicím 2:4 a počtvrté za sebou vyšli naprázdno. Tým kouče Miloše Holaně tak zůstává poslední o čtyři body za třináctým Kladnem. Úřadující mistr naopak potřetí za sebou naplno bodoval. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy