Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Toi Toi Cup 2020 Mladá Boleslav

Vítkovice rozdrtily Pardubice 6:1, rozhodne až sedmý zápas

Ostrava - Pardubičtí hokejisté se mohli stát po Liberci druhým semifinalistou extraligy. Do Ostravy si přivezli vedení 3:2 na zápasy, jenže Vítkovickým nakonec podlehly vysoko 6:1. O vítězi série rozhodne sedmý zápas, který se bude hrát v úterý na východě Čech. Hattrickem k vysokému vítězství svého týmu přispěl Viktor Ujčík, který tak jako čtvrtý hráč v historii dosáhl na metu 400 vstřelených gólů v domácí soutěži. 

Vítkovičtí slaví vysoké vítězství
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

I bez čtyř klíčových obránců Malíka, Reháka, Ovčačíka a Trnky vlétly Vítkovice do zápasu o všechno s velkou vervou. Kouč Mojmír Trličík pozměnil složení útoků, rozpojil údernou dvojici Ujčík - Burger a do branky se vrátil uzdravený Málek. Úvodní desetiminutovka se odbývala prakticky jen v obranném pásmu Pardubic. Domácí svůj nápor korunovali jedním gólem. Píša v osmé minutě nastřelil na útočné modré čáře Ujčíka, který předvedl perfektní zrychlení a sólo ještě zakončil úspěšným bekhendovým blafákem.

Zápasu se Vítkovice pevně zmocnily v druhé třetině. Po dlouhých pěti utkáních zhodnotily v sérii vůbec svou první přesilovku: Ujčík ji využil už po sedmi vteřinách a přízemní ranou od modré čáry dal svůj 400. gól v soutěži. Na rozhodující trhák domácím stačilo pouze 28 sekund. Klimek pohotovou tečí zužitkoval další početní výhodu.

Pardubice reagovaly výměnou gólmanů, místo Růžičky šel do branky Salfický a Somík také v přesilovce zažehl jiskru naděje gólem na 1:3. Po něm se hosté nadechli k nejlepším momentům v utkání. Jejich úsilí zvýšila početní převaha, ale obléhání Málkovy klece i ostré dotírání v brankovišti vedly jen k několika šarvátkám.

Pardubickou snahu naopak paralyzoval čtvrtý inkasovaný gól. Salfický za brankou přihrál v 33. minutě puk přímo na hůl domácímu Pohlovi, který do prázdné branky pohodlně skóroval. Východočeši definitivně ztratili kontakt a navíc i kapitána Koukala, jenž odkulhal do šatny.

Závěr utkání už byl jen otázkou skóre. S vítkovickými góly v přesilovkách se roztrhl pytel: pátý připojil tvrdou bombou po ledě Punčochář a šestý největší hvězda utkání Ujčík, který jím ve 45. minutě završil svůj hattrick.

Pak už na ledě eskalovaly jen emoce, vyřizovaly se účty a dohrávaly osobní souboje. Vášně uhasila až zdravotní indispozice jednoho z diváků, kterého musela ošetřit rychlá záchranná služba a zápas byl kvůli tomu na čtvrthodinu přerušen.

HC Vítkovice Steel - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)Branky a nahrávky: 8. Ujčík, 23. Ujčík (Kudělka, Burger), 24. Klimek (Kudělka, Sloboda), 33. Pohl (Burger), 40. Punčochář (J. Káňa), 45. Ujčík (Kudělka, Klimek) - 26. Somík (Bartek, Elkins). Rozhodčí: Fraňo, Minář - Bláha, Kostka. Vyloučení: 9:9. Využití: 4:0. Diváci: 7103. Stav série: 3:3. 

Mojmír Trličík (Vítkovice): "Budu stručný jako po utkání v Pardubicích. Dneska jsme vyhráli, protože jsme byli prostě lepší."

Pavel Hynek (Pardubice): "Domácí vyhráli zaslouženě. Nám se utkání dneska nevydařilo v první třetině, kdy jsme neměli dostatečný pohyb, nasazení a důraz v osobních soubojích. Ve druhé třetině to domácí zlomili v přesilových hrách. Doposud jsme oslabení v sérii hráli dobře, ale dneska to Vítkovice prorvaly a to bylo rozhodující."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy