Vítkovice oslavily výročí jasnou výhrou nad Kometou

Ostrava - Hráči Vítkovic ve 48. kole hokejové extraligy hravě porazili Brno 5:0 a drží pozici v elitním kvartetu tabulky. Kometa ani s šéfem klubu Liborem Zábranským na střídačce neměla šanci, soupeř byl po celé utkání o třídu lepší. Dvěma góly a dvěma asistencemi mu k první výhře nad Brnem v sezoně pomohl Jiří Burger, brankář Roman Málek podruhé vychytal nulu. Vítkovický klub si tak vítězstvím připomenul třicet let, které uplynuly od zisku posledního mistrovského titulu v sezoně 1980/1981. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Zlína vyhráli na ledě Českých Budějovic 2:1 po samostatných nájezdech. Před pátými Jihočechy a šestými Pardubicemi tak mají Berani čtyři kola před koncem základní části na čtvrté příčce již pětibodový náskok. Diváci čekali na góly až do 58. minuty, během níž se stihly trefit oba týmy. Domácí v přesilovce před brankou několikrát promáchli, při hře pět na pět ještě protáhl Dubu střelou od modré Ptáček, ale z protiútoku otevřel skóre Sivák. Jihočeši zariskovali a po několika vteřinách power-play vyrovnali díky Kašpaříkově teči. O druhém prémiovém bodu pak rozhodl až v devátém samostatném nájezdu Rachůnek, na jeho trefu již nedokázal Gulaš odpovědět. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Plzně přetlačili Kladno 2:1 po samostatných nájezdech a poražený celek tak natáhl svou sérii bez výhry už na osm utkání. Hosté přitom na západě Čech až do 53. minuty drželi hubené vedení 1:0 po trefě Pavla Patery ze druhé třetiny, domácí ovšem ve třetí dvacetiminutovce zásluhou Tomáše Vlasáka vyrovnali. Prodloužení branku nepřineslo a důležitý bod navíc Plzni zajistil vítězným nájezdem uzdravený Jan Kovář. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC MOUNTFIELD - PSG Zlín

Hráči Litvínova uspěli na ledě Sparty a díky výhře 3:1 si upevnili postavení v první desítce, která si zahraje vyřazovací boje o titul. Severočeši vyhráli pátý z posledních šesti duelů, pod novým koučem Vladimírem Kýhosem dosud neztratili zápas v základní hrací době a na osmé příčce mají na jedenáctou Kometu Brno šestibodový náskok. Sparta nezískala ze čtyř duelů proti Severočechům v sezoně ani bod. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Pražská Slavie vyhrála v Pardubicích 3:1 a hosté se výhrou před více než 10 tisícovkami diváků přiblížili svému soupeři na jediný bod. Ten zároveň ztrácí i na umístění v první šestce, která si zajistí přímou účast ve čtvrtfinále play-off. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Liberce porazili Mladou Boleslav 3:0 a čtyři kola před koncem základní části si zajistili přímou účast ve čtvrtfinále play-off. Bílí Tygři navíc již nemohou vypadnout z první čtyřky a stále drží kontakt s vedoucím Třincem, přičemž oba týmy mají shodně 90 bodů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy