Následuje
Švédská rallye

Vítkovice doma porazily Zlín až v prodloužení

Ostrava - Utkání mezi Vítkovicemi a Zlínem nerozhodla základní hrací doba, po níž hrály oba celky nerozhodně 1:1. Až trefa Michaelem Vandasem v první minuty prodloužení rozhodla utkání ve prospěch domácích Vítkovic.

Radost hokejistů Vítkovic
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

Bez několika zraněných lídrů se Vítkovice znovu topily v bídě bezzubé ofenzivy. Proti Zlínu hrály od první části svižný hokej, ale vzdor časté střelbě i optické převaze byly v koncovce dlouho naprosto impotentní. Vedoucí gól měl na hokejce ve 14. minutě Stastny, který se prokličkoval až před Kašíka, ale v klíčové chvíli ztratil kontrolu nad kotoučem.

Zlín hrál se svou obvyklou taktikou s akcentem na defenzivu. A brejky strašil soupeře tak dlouho, až se jeden ujal. Domácí ve 28. minutě v oslabení špatně vystřídali, Bartošák po rychlém protiútoku ještě dokázal zmařit Honejskův blafák, ale vyražený puk dotlačil i s gólmanem za brankovou čáru důrazný Kubiš. Hosté tak potrestali vyloučení exzlínského beka Urbance.

Sestřih a ohlasy z utkání Vítkovice - Zlín

I pozorně bránící Zlín ale nezvládl celý zápas bez chyb v defenzivě. Tři minuty po gólu propustil do sólového nájezdu Szturce, který však v jedné z mála stoprocentních šancí ztroskotal na výborném Kašíkovi. Domácí ovšem dřeli tak dlouho, až našli cestu do zlínské brány. Sílící nápor v třetím dějství korunoval zblízka po chytré Vandasově přihrávce do odkryté brány Stastny a ani výborný Kašík už nedokázal zareagovat. Vítkovice daly Zlínu gól po 106 minutách.

Ostravané až do konce zápasu svírali protivníka v útočném pásmu, ale vyložených příležitostí měli pomálu. Až když se jim uvolnil prostor v prodloužení, rozebrali zlínskou obranu a Vandas strhl těsné vítězství na jejich stranu.

HC Vítkovice Ridera - PSG Zlín 2:1 v prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 44. Stastny (Vandas, Szturc), 61. Vandas (Hrbas, Stastny) - 29. Kubiš (Honejsek, Roman Vlach). Rozhodčí: Hodek, Úlehla - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 5721.

Vítkovice: Bartošák - Urbanec, Výtisk, Sedlák, Hrbas, D. Krenželok, Kovář - Vandas, Stastny, Szturc - P. Zdráhal, O. Roman, D. Květoň - E. Němec, Balán, Kolouch - Tomi, Hudeček, Illéš. Trenéři: Petr a Trnka.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Kubiš - Gago, Podešva, Maruna - O. Horák, Popelka, Goiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a R. Hrazdira.

Jakub Petr (Vítkovice): "Hráči do puntíku splnili první předpoklad, a to totální bojovnost. Snažili jsme se být aktivní a cením si i toho, že jsme i za stavu 0:1 hýřili aktivitou a nepolevovali. V třetí třetině jsme to stáhli na tři pětky, byli jsme trpěliví a hráči věřili systému. Není jednoduché se ho držet, když proti tak kvalitně bránícímu týmu jako Zlín dvacet minut před koncem prohráváte. Nakonec jsme to v posledních dvaceti minutách otočili. Za precizní dodržení taktiky musím hráče pochválit."

Juraj Jurík (Zlín): "Kvalita zápasu byly ovlivněna soupiskami. Obě mužstva mají hodně zraněných klíčových hráčů, bylo tam hodně nepřesností. Myslím, že domácí nás předčili v nasazení, měli větší elán. Jen díky Kašíkovi jsme byli v utkání a díky němu máme aspoň bod."

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy