Hokej na zemi

Vítkovice deklasovaly Slavii a jsou opět v čele extraligy

Ostrava - Hokejisté Vítkovic deklasovali v 31. kole extraligy Slavii 7:1 a před reprezentační přestávkou se vyšvihli opět do čela soutěže. Domácí měli celý zápas jasně v moci: čtyři góly nastříleli z přesilovek, dvakrát se trefil Viktor Ujčík, jehož řada pražského soupeře srazila čtyřmi zásahy. Vítkovice nad Slavií vyhrály i třetí vzájemný souboj sezony. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Litvínova vyhráli na ledě Plzně 4:3 po nájezdech. V důležitém souboji sousedů v tabulce, kteří se pohybují na hraně okolo desátého místa, zajišťujího postup do vyřazovacích bojů, hosté sice dvakrát vedli, ale domácí třemi trefami v přesilovkách skóre otočili a prodloužení zajistila Benzině až trefa Kubáta v 55. minutě. Druhý bod však získali hosté díky tomu, že proměnili všechny tři samostatné nájezdy, zatímco Západočeši jen dva. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Brna i podruhé v sezoně prohráli v domácím prostředí s Karlovými Vary. Po debaklu 0:7 prohrála nyní Kometa se Západočechy 2:4. Enegie i díky sté brance Jana Košťála v dresu Karlových Varů ukončila sedmizápasové čekání na výhru v normální hrací době. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

HC Vítkovice Steel - HC Slavia Praha

Kladno přehrálo České Budějovice 4:0 a připsalo si první výhru nad Jihočechy v sezoně. Druhým čistým kontem v sezoně se na tom podílel brankář Martin Falter. Kladno tak zvýšilo svůj odstup od poslední Mladé Boleslavi na devět bodů. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hokejisté Pardubic prohráli s Libercem 2:3 v prodloužení, a připsali si tak čtvrtý nezdar za sebou. Vyrovnané utkání rozhodl dvě sekundy před koncem prodloužení gól obránce Martina Čakajíka. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Mladá Boleslav prohrála v domácím prostředí se Zlínem 0:2. O osmé prohře Středočechů z posledních devíti utkání rozhodli již v průběhu první třetiny Pavel Kubiš a Tomáš Sýkora. V tabulce poslední Mladá Boleslav ztrácí na předposlední Kladno již devět bodů. Berani uspěli ve vzájemných zápasech poprvé v této sezoně. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy

Hráči Sparty nedovolili v posledním utkání před reprezentační přestávkou, aby opět narostla jejich ztráta na postupovou desítku do vyřazovacích bojů. Pražané zvítězili na ledě do té doby vedoucího týmu soutěže Třince 5:1. O prvních bodech ve vzájemných zápasech v tomto ročníku rozhodli v prostřední části, kdy se v rozmezí 32. až 38. minuty postupně trefili Radek Smoleňák, Lukáš Luňák a Tomáš Kůrka. Sparta vyhrála venku za tři body teprve podruhé v sezoně. REPORTÁŽ z utkání a ohlasy