Následuje
SP Rakousko

Vítkovice čeká jubilejní sezona, po sedmi letech chtějí přes čtvrtfinále

Solidní zázemí, stabilizovaný kádr i progresivní trenér. Hokejisté Vítkovic mají všechny předpoklady pro to, aby se poprvé od roku 2011 prokousali přes brány čtvrtfinále. Právě dalši vylepšení páté příčky z minulé sezony je hlavním cílem tradičního extraligového celku, který si bude v nadcházejícím ročníku připomínat 90 let od svého založení.

Radost hokejistů Vítkovic
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"V každé sezoně se nám povedlo posunout výš. Trenérsky důležitý je konzistentní výkon. Je 52 zápasů, cestování, zdravotní komplikace. Víme, jaký jsme schopni předvádět hokej, a cílem je co nejčastěji jej opakovat. Chceme být zase o krok lepší než v minulé sezoně," řekl trenér a generální manažer Vítkovic Jakub Petr.

Ve své první sezoně dovedl Petr klub z moravské části Ostravy do předkola play-off. O rok později zaznamenaly Vítkovice posun až na čtvrtou příčku po základní části, ale ve čtvrtfinálové sérii proti pozdějšímu mistru Kometě vyhořely a neuhrály jediný zápas.

Kádr se přesto v létě moc nezměnil. Novými tvářemi jsou obránci Erik de la Rose a Petr Šidlík z Jihlavy a útočník Jan Schleiss z Plzně. Přišel i další bek Tomáš Černý ze Slovanu Bratislava, kam naopak zamířil Lukáš Klok.

Právě odchod reprezentačního zadáka Kloka je spolu s návratem slovenského veterána Milana Bartoviče do rodného Trenčína nejvýraznějším oslabením týmu.

"Kádr je celkově stabilizovaný. Jsou tam vazby a role v kabině i na ledě jsou dány. Základ je v defenzivě. Jsme rádi, že se povedlo udržet vyrovnanou dvojici brankářů," řekl Petr. V týmu zůstal člen širšího reprezentačního kádru Patrik Bartošák, který tvoří dvojici s Danielem Dolejšem.

Do sezony půjdou Vítkovičtí v nových dresech - bílých pro domácí zápasy a modrých pro venkovní. Variantou pro vybrané duely je i červená sada. Nové trikoty zdobí číslo 90 připomínající výročí založení klubu a vrací se na ně symbol rytíře Vítka.

"Hodně se budeme chtít ohlížet do historie. Za tím, co hokej v regionu a v Ostravě za devět desetiletí znamenal. Budou čestná buly a autogramiády s osobnostmi. Věřím, že to bude sezona, která nás bude bavit nejen po sportovní, ale i po společenské stránce. A věříme, že arena bude co nejčastěji vyprodaná," řekl prezident klubu Petr Handl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy