Videorozhodčí Bolina po chybě na Slavii v této sezoně skončil

Praha - Videorozhodčí Petr Bolina nebude v této sezoně hokejové extraligy delegován již k žádnému zápasu. Komise rozhodčích ho potrestala za hrubé porušení povinností v pátečním utkání 8. kola mezi pražskou Slavií a Kometou Brno, v němž nebyla hostům uznána regulérní branka. Informoval o tom dnes šéf komise Pavel Halas. Sporný moment se odehrál ve druhé třetině, kdy ve 36. minutě útočník Radek Procházka nahodil puk na branku Slavie. Kotouč se odrazil od gólmana Stanislava Nerudy do horní tyčky a zpět. Pak Procházka spolu s jedním bránícím slávistou narazili do brankové konstrukce, ta se vychýlila a sudí hru přerušili. Ještě předtím však puk přešel brankovou čáru, čehož si nikdo nevšiml.

Podle regulí měl Bolina, bývalý mezinárodní rozhodčí, své kolegy na ledové ploše upozornit, že hosté vstřelili branku, která by je posunula do vedení 4:1. Kometa nakonec v Praze prohrála 4:6, když pět gólů inkasovala ve třetí třetině. Že se jednalo o regulérní branku, prokázaly záběry České televize, která utkání vysílala v přímém přenosu.