Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Velká posila před MS dvacítek. Boston uvolní Pastrňáka

Praha – Velkou posilu před blížícím se mistrovství světa v hokeji získala česká reprezentace do dvaceti let. Na turnaj v Kanadě s týmem pojede i David Pastrňák, kterého uvolní vedení Bostonu Bruins. Český talent momentálně působí na farmě v Providence, na konci příštího týdne se však připojí v zámoří k národnímu týmu.

David Pastrňák v dresu Bostonu
zdroj: AP autor: Charles Krupa

"Dnes v noci jsme dostali e-mail, že jej 20. prosince po zápase na farmě uvolní. Momentálně řešíme letenky," řekl reprezentační trenér Miroslav Přerost. S hráčem se vedení týmu spojí v nejbližších hodinách. "Pak vše dořešíme. Uvidíme, jestli by za námi odletěl ještě dvacátého nebo třeba o den později," uvedl Přerost.

Uvolnění osmnáctiletého útočníka, který v sezoně odehrál pět zápasů v NHL, mu udělalo radost. Zároveň ale zdůraznil, že o úspěchu na MS rozhodne výkon celého týmu. "Samozřejmě, že každý takový hráč je přínosem pro mužstvo. Stále ale platí, že všichni hráči v týmu musí odvést maximální výkon, abychom uspěli. Nikdo si nemůže říct, že bez něj by to bylo špatné a s ním máme zlato," podotkl Přerost.

I proto Přerost, který juniorskou reprezentaci vede od roku 2010, krotí emoce. "Je to výborné. Teď máme složené dvě velmi dobré pětky a uvolnily se nám ruce v tom, jak máme skládat další dvě. Musíme najít vhodné hráče do dalších dvou formací, kteří budou plnit své role," řekl Přerost, který před rozhodnutím o startu Pastrňáka se svými asistenty řešil řadu možností složení týmu. "Měli jsme asi pět variant a pořád jsme přesouvali hráče mezi lajnami," pousmál se.

Hokejová dvacítka se sejde v sobotu 13. prosince v Rokycanech, o čtyři dny později odletí do zámoří. Před startem turnaje v Torontu a Montrealu sehrají mladí Češi ještě přípravné zápasy s Finskem a Slovenskem. Aktuálně je v kádru 33 hráčů, na šampionátu mohou startovat tři gólmani a 20 hráčů do pole.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy