Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Vedení NHL Kovalčukovu dlouholetou smlouvu neuznalo

Newark (USA) - Ruský hokejista Ilja Kovalčuk byl sice v úterý oficiálně představen jako staronový hráč New Jersey Devils, jeho sedmnáctiletá smlouva však podle zámořských zdrojů nebyla schválena vedením soutěže. Důvodem je záměrné obcházení regulí o platovém stropu. Sedmadvacetiletý kanonýr se s Devils, kde působí od února, dohodl na smlouvě do roku 2027. Ta mu měla zajistit 102 milionů dolarů, tedy v průměru šest milionů na sezonu.

Rozložením peněz i do sezon, kdy již bude Kovalčuk pravděpodobně v hokejovém důchodu, chtělo vedení New Jersey snížit sumu, která se započítává do platového stropu. Takto účelově nastavený kontrakt se nelíbí vedení NHL.

Kovalčuk měl ve skutečnosti podle smlouvy dostat za následujících 11 let 98,5 milionu dolarů, ve zbylých šesti letech pak částku 3,5 milionu. Hráčův agent ani vedení Devils se k zamítnutí smlouvy zatím nevyjádřili, podle kolektivní smlouvy mají právo vznést stížnost do pěti dnů. Poté věc přejde do rukou arbitráže.

O dvojnásobného mistra světa měly v létě zájem i Los Angeles, New York Islanders a Petrohrad. Zdlouhavá jednání vyústila v dohodu s Devils, která však zřejmě nemá mít dlouhého trvání.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy