Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Vedení KHL zpřísnilo tresty pro rváče z Čechova

Moskva - Vedení Kontinentální hokejové ligy zpřísnilo třem hráčům Viťazu Čechov tresty za brutální napadení hokejistů Omsku bezprostředně po zahajovacím buly ve vzájemném utkání z 10. prosince. Joshi Grattonovi a Sergeji Bělokonovi bylo zastavení činnosti prodlouženo shodně o pět zápasů na 20 respektive 18, Darcy Verot si nezahraje 14 místo původně stanovených 12 utkání. KHL zároveň oznámila, že nově dostal trest ve výši 150 000 rublů (93 tisíc korun) i generální manažer klubu Alexej Žamnov za to, že neučinil opatření, která by incidentu zabránila.

Nové sankce udělilo vedení soutěže po dnešním dodatečném slyšení za účasti vedení čechovského klubu, jeho realizačního týmu a prezidenta KHL Alexandra Medveděva.

"Na svém" zůstal z čechovského kvarteta bitkařů jen Ivan Larin, který má distanc na 14 utkání. Nezměněna zůstala i pokuta pro klub ve výši 400 000 rublů (246 000 korun). Klub podle stránek soutěže na dnešním jednání uznal vinu, vyjádřil nad událostí lítost a jeho vedení se zaručilo, že v dalším průběhu soutěže bude dodržovat zásady fair play.

Původní tresty vynesla disciplinární komise v sobotu, den po utkání, v jehož úplném úvodu rozpoutali čechovští hráči bitku bez jakékoliv snahy o hru. Na incident doplatili zraněními český útočník Roman Červenka a obránce Martin Škoula, kteří se pak museli omluvit z reprezentace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy