Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Vedení KHL zakázalo Višňovskému hrát za Slovan

Bratislava - Slovenský hokejový obránce Ľubomír Višňovský chyběl v sestavě Slovanu Bratislava v utkání Kontinentální ligy na ledě pražského Lva. Vedení KHL odmítá uznat platnost jeho kontraktu se slovenským klubem, kam Višňovský zamířil při výluce NHL.

Ľubomír Višňovský
zdroj: ISIFA autor: Tomáš Benedikovič

Slovan byl s Višňovským domluvený na spolupráci do konce sezony, mezitím ovšem výluka slavné ligy skončila a šestatřicetiletý bek se měl hlásit svému zaměstnavateli. Tím je po červnové výměně z Anaheimu tým New York Islanders. Višňovský však do New Yorku nechce a netajil se úmyslem setrvat z rodinných důvodů nadále v Bratislavě. Po kroku vedení KHL však může zůstat ve Slovanu jen za předpokladu, že se na výjimce dohodnou představitelé obou soutěží, nebo že sám dostane svolení od Ostrovanů.

KHL hodlá respektovat dohodu uzavřenou v minulém roce s NHL, podle níž se mají hráči podřizovat smlouvám se zámořskými kluby. "Memorandum nabízí možnost jednat mezi oběma soutěžemi v případě výjimečných situací. Zástupci NHL a KHL budou v blízké budoucnosti o případu Ľubomíra Višňovského hovořit a zkusí najít nějaký kompromis," uvedla ve svém stanovisku KHL.

Do zápasu v pražské O2 areně, který Slovan vyhrál 4:3, již nezasáhl. "Určitě nás to celé poznamenalo, protože kolem toho bylo hodně polemik a diskusí, což týmu na klidu nepřidá," připustil kouč Bratislavanů Rostislav Čada.

Višňovský dal najevo již v září, že nechce v Islanders působit, když se výměnu z Anaheimu snažil zrušit u arbitráže, ale neuspěl. V pondělí se měl hlásit v tréninkovém kempu, v případě nedodržení mu hrozila suspendace a pozastavení platu, k čemuž Ostrované dosud nesáhli, ačkoliv hráč odcestoval do Prahy k utkání se Lvem. "Věřím, že mi dají nějaký čas, pak uvidíme. Možná tam půjdu v příští sezoně," prohlásil Višňovský.

"Hráčům jsem již říkal, že některé věci můžeme ovlivnit a jiné zase nikoliv. Višňovský v kempu zatím není, takže je třeba se posunout dál a hrát s těmi hráči, kteří tu jsou," uvedl kouč Islanders Jack Capuano, pro něhož byl mistr světa z roku 2002 vyhlédnutou posilou, s níž počítal do první přesilovkové formace.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy