Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rally Turecko

Vedení APK opět vrátilo BPA pokutu za reklamu HC Plzeň

Praha  - Představitele Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) podruhé vrátili svému marketingovému partnerovi, společnosti BPA sport marketing pokutu za porušení smlouvy o vzájemné spolupráci. BPA se rozhodla extraligu pokutovat za to, že Plzeň propaguje loterijní společnost Bet-at-home, která není registrována v České republice; to odporuje loterijnímu zákonu, který vstoupil v platnost 1. ledna.

Předseda APK Ladislav Blažek
zdroj: ČT24

"V úterý večer jsme fakturu na 18 milionů odeslali zpět, dnes byla doručena i osobně," řekl asistent ředitele APK LH Antonín Vansa. Zástupci extraligových klubů nadále tvrdí, že pokuta byla vystavená neoprávněně. "Naše stanovisko je stále stejné, nic se na něm nemění," uvedl Vansa.

BPA před měsícem udělila asociaci nejprve pokutu 13 milionů korun za to, že nedokázala zajistit dodržení práv marketingového partnera, která mu postoupila. Následně ji o pět milionů zvýšila. Podle smlouvy s APK LH může dát asociaci pokutu milion korun za každý zápas, v němž některý extraligový klub poruší marketingovou smlouvu.

Plzeň se sice v průběhu února rozhodla nahradit logo společnosti jejím sloganem, avšak BPA i takový krok považovala za porušení smlouvy a toto řešení neakceptovala. Od začátku ledna Indiáni odehráli celkem 18 zápasů, proto marketingový partner požaduje, aby mu APK LH zaplatila pokutu 18 milionů korun.

Posunem ve sporu, v kterém obě strany tvrdí, že jsou v právu, může být jejich pondělní jednání. Vrcholní představitelé APK LH se na něm zavázali, že vyzvou Plzeň, aby z dresů, prostor stadionu nebo webu slogan loterijní společnosti odstranili, což také udělali. Ředitel klubu Václav Jáchim ale již dříve řekl, že to Plzeňští neplánují. A asociace je k tomu nemá možnost donutit, což již dříve uvedl prezident APK LH Ladislav Blažek.

"Jednali jsme i o možných řešeních, kterých je několik," řekla k pondělnímu jednání předsedkyně představenstva BPA Jana Obermajerová. Momentálně vypadá jako nejreálnější, že celý spor rozhodne arbitráž, na což pamatuje smlouva mezi BPA a APK LH.

"Náš další postup ale nechci předjímat. Vše jsme předali právníkům," dodala Obermajerová. Asociace také přislíbila, že BPA dá k dispozici právní rozbor, na jehož základě tvrdí, že je v právu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy