Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR Rallye

Ve hře byly chyby, za výsledek děkujme Salákovi, řekl Špaček

Stockholm - S výkonem v prvních dvou třetinách zápasu proti Švédsku, v němž čeští hokejisté na úvod Oddset Hockey Games zvítězili 3:2, nebyl asistent reprezentačního trenéra Jaroslav Špaček spokojen. Podle něj se ale český tým ve třetí třetině zlepšil a soupeře už tolik do šancí nepouštěl.

Jaroslav Špaček
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermayer

"Myslím si, že jsme dvě třetiny vůbec nehráli dobře. Bylo tam hodně chyb, hlavně ve středním pásmu a potom v naší obranné třetině, kde jsme nechávali volné hráče mezi kruhy. Zkoušeli jsme je napadat na zadním mantinelu a propadali jsme. Jen díky Sašovi Salákovi jsme udrželi dobrý výsledek," řekl Špaček.

Češi drželi po dvou třetinách nerozhodný stav 2:2, už na konci druhé dvacetiminutovky ale mohli strhnout vedení potřetí na svou stranu. Vítěznou trefu nakonec zaznamenal ve 47. minutě Jakub Petružálek. "My jsme vždy vedli a Švédové jen dotahovali, což je taky důležité, vytvořili jsme tím na ně tlak. Dokázali jsme si vytvořit šance a dát gól, to je důležité. Naše hra nebyla uhlazená, zapracovávali jsme další hráče, kteří přišli, trošku to trvá. Švédové hráli dobře, důrazně a možná půlku zápasu nám trvalo, než jsme se s tím vyrovnali," uvedl Špaček.

Do víkendových zápasů s Ruskem a Finskem chtějí trenéři na nedostatcích zapracovat. "Chceme se podívat na video, bylo tam opravdu hodně chyb. Dostali jsme také dva góly v oslabení, to je další věc, kterou musíme nacvičit. Neblokovali jsme střely a našemu gólmanovi jsme při tom nepomohli."

Ve třetí třetině ale podle Špačka přišlo zlepšení. "Stáhli jsme hru na šest obránců, takže to byla další věc, kterou jsme si vyzkoušeli do budoucna. Šlapalo to líp, uzavírali jsme prostor mezi kruhy a Švédové už tolik šancí neměli," prohlásil Špaček. "Udělali jsme pár změn, tlačili jsme na kluky, aby byli agresivní. Myslím, že se ze začátku trošku báli hrát a byli zaskočení tempem. Začali jsme pak líp bruslit, napadat a jednoduchými přihrávkami jsme Švédy přehrávali. Měli jsme i další šance, že jsme jeli sami na bránu."

Jágr se sehrával dobře

Hvězda týmu Jaromír Jágr se uvedl hned v 15. vteřině přihrávkou na gól Tomáše Mojžíše a Špaček je rád, že dvaačtyřicetiletý útočník se už na turnaji ve Stockholmu sehrává před světovým šampionátem s mužstvem. "Pro Jardu je to taková startovní pozice. Já si myslím, že třeba nebude spokojený se svým výkonem, ale má nové spoluhráče. Je tu jiný systém než v New Jersey a na větším hřišti," uvedl Špaček.

Podle něj Jágr teprve vyladí formu, dnes nastoupil po dvoutýdenní pauze od konce sezony Devils. "Myslím, že se do toho pomalu dostane. Máme další tréninky a další zápasy. Jsme rádi, že je tady dřív, aby si na to zvykl a i celý mančaft se přizpůsobil. Každý přijde z jiného klubu, tady už jsme na jedné lodi a musíme tlačit náš systém. To je hrozně důležité a věřím, že i Jardovi to bude sedět," dodal Špaček.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Švédsko - Česko
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy